اختصاص ۱۰۰ درصدی ظرفیت ناوگان خراسان جنوبی به زائران اربعین

بیرجند- ایرنا-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: ۱۰۰ درصد ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی این استان به جابجایی زائران اربعین اختصاص یافته است.

جعفر شهامت روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۰۵ دستگاه اتوبوس در خراسان جنوبی برای اعزام زائران اربعین تدارک دیده شده بود که با توجه به تخصیص ۱۰۰ درصدی ناوگان استان این آمار در روزهای آینده به ۱۸۰ دستگاه افزایش می‌یابد.

وی افزود: برای جلوگیری از بروز مشکل در تامین ناوگان مسافری و خدمات به مسافران، از مردم استان انتظار می‌رود از سفرهای غیرضرور اجتناب کنند تا با توجه به توقف سرویس‌دهی به مقاصد متفرقه، توان ناوگان عمومی استان در خدمت طرح جابه‌جایی زائران اربعین حسینی (ع) قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با اشاره به خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی به زائران اربعین اظهار داشت: مهران، مرز خروجی زائران خراسان جنوبی برای شرکت در همایش عظیم پیاده روی اربعین تعیین شده که زائران با ناوگان عمومی تا مرز جابجا می‌شوند البته برخی ناوگان که کارهای گمرکی‌شان انجام شده، به خاک عراق هم می‌روند.

وی گفت: در سفر بازگشت از عراق هم، زائران این استان که از ۲۴ تا ۲۹ مهرماه وارد کشور می‌شوند از مرزهای مهران و چزابه به خراسان جنوبی اعزام می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی بیان کرد: اعزام زائران به مرز مهران و چزابه از ۱۰ مهرماه جاری، در حال انجام است و تا ۲۵ مهر ماه ۱۸۹ سفر با هفت هزار و ۸۰۷ زائر از طریق ناوگان عمومی به مرزهای غربی کشور اعزام شده‌اند.

 وی همچنین از راه اندازی صفحه ویژه اربعین در وبسایت ۱۴۱ خبر داد و گفت: در این صفحه سعی شده با توسعه تکنولوژی در راستای بهره‌برداری از خروجی سامانه‌های حمل و نقل هوشمند، اطلاعات بروز در اختیار کاربران جاده‌ای و عموم هموطنان قرار گیرد.

 شهامت اظهار داشت: مردم می‌توانند با ارسال عدد ۴۰ به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ نسبت به دریافت آخرین وضعیت راه‌ها و مسیرهای منتهی به مرزهای خروجی کشور (ویژه اربعین) اقدام کنند.

بر اساس آخرین آمار امسال ۲۵ هزار و ۳۰۰ نفر از مردم خراسان جنوبی برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کردند و  بیش از ۹۵ درصد زائران استان مرز مهران را برای ورود به عتبات عالیات انتخاب کرده‌اند.

اخبار مرتبط