طرح نصب پلاک ثبتی و کد پستی سال آینده در زنجان اجرا می‌شود

زنجان- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان گفت: اجرای طرح GNAF (نصب پلاک ثبتی و کد پستی) در کل استان اجرا می‌شود اما تمرکز در مرحله اول بر روی پلاک‌های شهر زنجان است و طبق برنامه‌ریزی، اجرای این طرح در سال ۹۹ آغاز می‌شود.

سمانه شاددل روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش‌بینی می‌شود این طرح، سه ساله به اتمام برسد و هر سال حدود ۳۰ درصد از کار انجام شود.

وی در خصوص مجری و مسئولیت اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به صورت مشترک بوده و استانداری به عنوان نهاد حاکمیتی از سوی وزارت کشور، وظیفه هماهنگی و مدیریت ستادی را برعهده دارد.

شاددل افزود: ارائه اطلاعات و داده‌های مورد نیاز بر عهده اداره کل پست استان بوده و اجرای طرح نیز با شهرداری زنجان است.

معاون استاندار زنجان گفت: هم‌اکنون جلسات هماهنگی اجرای این طرح در استان برگزار شده و در پی یافتن ساز وکار و نحوه تامین منابع مالی هستیم تا در موعد مقرر، آغاز شود.

وی با بیان اینکه این طرح در برخی دیگر از شهرهای کشور نیز اجرا شده است، خاطرنشان کرد: ۲۱۷ هزار و ۵۰۰ پلاک شهر زنجان مشمول اجرای طرح GNAF است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان گفت: اجرای طرح GNAF (نصب پلاک ثبتی و کد پستی) در شهر زنجان موجب ساماندهی نظام آدرس‌دهی و تسهیل در شناسایی کد پستی منازل می‌شود.

شاددل اظهار داشت: یکی از پیش‌نیازهای لازم برای اجرایی شدن این طرح، تعریف ساز وکار دقیق و تعیین برنامه زمانبندی است.

وی تصریح کرد: GNAF طرح ملی بوده و اقدامات قابل توجهی در سایر استان‌ها انجام شده که اجرایی شدن آن در استان زنجان نیازمند اهتمام جدی دستگاه‌های مرتبط است.

معاون استاندار زنجان خاطرنشان کرد: ابعاد اجرایی این طرح در ۲ فاز شامل فاز کارشناسی و برآورد هزینه‌ها و فاز  اجرایی است.

وی، اهمیت انجام کارشناسی و برآورد دقیق از اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این طرح را ضروری خواند و اظهار داشت: پس از کارشناسی و برآورد اولیه هزینه‌ها، تمهیدات لازم جهت برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار توسط دستگاه مربوطه انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، شهر زنجان با چهار منطقه شهرداری ۴۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =