۲۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1488
کد خبر: 83521042
۰ نفر

برچسب‌ها

 طرح جداسازی کاغذ از زباله در ادارات لاهیجان اجرا می شود

لاهیجان-ایرنا-مدیر پسماند شهرداری لاهیجان از اجرای طرح جداسازی کاغذ از زباله در ادارات لاهیجان خبر داد.

  حمیدملائی نژاد روز پنجشنبه  در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: به منظور فرهنگ سازی و اجرای تفکیک زباله های خشک از تر و به دلیل معضل دفع زباله و خطرات آن برای محیط زیست  ، طرح جداسازی کاغذ در ادارات لاهیجان انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور سطل هایی برای جداسازی کاغذ از زباله های تر توسط شهرداری در بین ادارات لاهیجان توزیع  شده است تا علاوه بر منازل در سطح ادارات هم طرح تفکیک با مشارکت شهروندان اجرا شود.

وی افزود: چندی پیش هم با هدف فرهنگ سازی عدم مصرف پلاستیک ، طرح توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان برای جلوگیری از مصرف پلاستیک توسط شهرداری با همراهی سازمان های مردم نهاد اجرا شد.

ملائی نژاد افزود: هم اکنون درچند نقطه از شهر لاهیجان اتاقک های تفکیک زباله از مبدأ آماده دریافت پسماند های خشک از شهروندان می باشند.

زباله های شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در محلی بنام تموشل بین   این  دو شهرستان  دفع می شوند که هم اکنون به یک معضل تبدیل شده است و جزء 21محل دفع زباله در استان گیلان  به شمار می رود که روزانه از شهرها و روستاهای  سیاهکل ، دیلمان ،بخش  مرکزی لاهیجان   و رودبنه در مجموع بین 150تا 180تن  زباله در این محل  دفع می شوند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =