زیرساخت‌ جاده‌ای در پایانه‌های مرزی کشور ایجاد می‌شود

آبادان - ایرنا - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی زیرساخت‌های جاده‌ای تا سال آینده در مرزهای چهارگانه کشور ایجاد می‌شود.

به گزارش ایرنا عبدالهاشم حسن نیا روز پنجشنبه در بازدید از مرز شلمچه با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار زائر اربعین در خاک عراق حضور دارند که در چهار روز آینده به کشور باز می گردند افزود:با توجه به تراکم جمعیت، زیرساخت‌هایی در پایانه‌های مرزی ایجاد خواهد شد که تا سال آینده مهیا و آماده بهره‌برداری می‌شوند، این موضوع کمک بسیاری برای سهولت تردد زائران در سال‌های آینده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی ورود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر به کشور تا پیش از اربعین است، افزود: بیشترین ورودی‌ها از مرز مهران صورت خواهد گرفت و این مرز جمعیتی بیش از یک میلیون نفر را پذیرش خواهد کرد.

معاون وزیر راه وشهرسازی، گفت: در چند روز آینده تا روز یکشنبه نقطه اوج سفر و بازگشت زائران به کشور را پیش رو خواهیم داشت.

حسن‌نیا همچنین گفت:  هیچ مشکلی در زمینه تامین سوخت مورد نیاز وسایل نقلیه در مرزهای کشور وجود ندارد و سوخت مورد نیاز خودروها پیش بینی و تامین شده است.  

از ابتدای ماه صفر تاکنون سه میلیون و ۴۰۰ هزار زائر از مرزهای چهار گانه کشور راهی عتبات عالیات شدند.

تاکنون ۲ میلیون زائر به کشور بازگشته اند و روند بازگشت زائران به کشور شتاب گرفته است.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =