عطاری‌ها مجاز به فروش داروهای ترک اعتیاد نیستند

اردبیل _ ایرنا _ دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: عطاری‌ها مجاز به فروش داروهای ترک اعتیاد نیستند و اغلب ماده‌هایی که با عنوان داروی ترک اعتیاد در عطاری‌ها عرضه می‌شود، اعتیادآور است.

بهنام بهشتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عطاری‌ها حق فروش متادون و حتی قرص‌های مربوط به بیماری‌های اعصاب و روان را ندارند و در صورت مشاهده ارگان‌های ذیربط با آنها برخورد قانونی می‌کنند.

وی بیان کرد: برخی از عطاری‌ها اقدام به فروش داروهایی برای چاقی و یا لاغری می‌کنند که این داروها نیز اعتیادآور بوده و فروش آن ممنوع است.

بهشتی از برگزاری نشست‌های ویژه برای عطاری‌های استان در این خصوص خبر داد و گفت: تمام عطاری‌های استان نسبت به عواقب این داروها آگاه‌سازی شده‌اند و یاری‌گران اجتماعی در روند فعالیت عطاری‌ها در این زمینه نظارت خواهند کرد.

وی با توصیه اکید به خانواده‌ها برای مراقبت از فرزندان خود در خصوص گرایش به مصرف موادمخدر، بیان کرد: بیشتر خانواده‌ها معمولا پس از گذشت پنج سال از گرفتاری فرزندان خود در دام اعتیاد مطلع می‌شوند و این زمانی است که دیگر نمی‌توانند اقدامی برای درمان او داشته باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: در راستای پیشگیری از آسیب اعتیاد برای نوجوانان ، اقدامات پیشگیرانه در اطراف مدارس و مراکز آموزشی و باشگاه‌های ورزشی و دانشگاه‌های استان انجام گرفته و تمامی مغازه‌ها و دکه‌های روزنامه فروشی در نزدیکی مدارس تحت نظارت قرار گرفته و در صورت وجود موارد مشکوک اقدامات قانونی انجام  می‌گیرد.

بهشتی بیان کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک خانواده و اولیای مدارس می توانند مراتب را با شماره ۰۹۶۲۸ در میان بگذارند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =