هزار و ۶۰۰ حمام صحرایی در کشور عراق راه‌اندازی شده است

ایلام - ایرنا - مشاور وزیر و رییس ستاد اربعین وزارت نیرو از راه‌اندازی یک هزار و ۶۰۰ حمام صحرایی در کشور عراق خبر داد و گفت: یک هزار نفر از کارکنان این وزارتخانه در پایانه های مرزی چهارگانه و کشور عراق به زائران اربعین خدمات رسانی می‌کنند.

سید یعقوب مرادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بابیان اینکه وزارت نیرو در کشور عراق در شهرهای کاظمین، نجف، کربلا و سامرا مسئولیت خدمات رسانی در حوزه‌های مختلف چون آب، برق و فاضلاب را بر عهده‌دارند، اظهار داشت: پنج شرکت مادر تخصصی وزارت‌نیرو در ستاد اربعین برای تامین زیرساخت ها در چهار پایانه مرزی و کشور عراق تشکیل شده‌اند.

وی با اشاره خدمات قرارگاه ستاد اربعین وزارت نیرو در مرزهای چهارگانه افزود: ۱۴۵ تانکر آبرسانی سیار در این مرزها مستقر شده‌اند که روزانه بین چهار تا هفت سرویس ابگیری را در نقاط پرتردد زائران  و حتی تا ۲۰کیلومتر داخل کشور عراق انجام می دهند.

وی ادامه داد: در حوزه آب سانی در چهارپایانه مرزی آب‌پایدار تامین شده است و آب مورد نیاز رائران برای بازگشت کامل زائران دپو شده است.

وی انجام ۶۵۰ هکتار روشنایی در پارکینگ های مرزی، نصب پنج هزار پروژکتور، تامین برق ۱۲۰ کیلومتر جاده های‌ منتهی به مرزها و آبرسانی به سه هزار موکب  را از دیگر خدمات ارایه شده ستاد قرارگاه اربعین وزات نیرو در این ایام بیان کرد.

وی از اعزام ۴۰ گروه فنی تخصصی این وزارتخانه در حوزه های Hب و برق به شهرهای کربلا، نجف، کاظمین خبر داد و افزود: ۱۱دستگاه بسته بندی آب در پایانه‌ها و شهرهای مسیر تردد زاعران در عراق تعبیه شده که روزانه ۴۰۰ هزار بسته آب بسته بندی شده توزیع می کنند.

 بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین تاکنون بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می‌شوند.

هم اکنون در کنار تردد زائران به کشور عراق، موج بازگشت زائران نیز از مرز مهران آغاز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =