۶۲ دستگاه آمبولانس به همدان اختصاص یافت

همدان- ایرنا- رییس مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۶۲ دستگاه آمبولانس از آغاز به کار دولت یازدهم تاکنون به اورژانس همدان اختصاص یافته است.

حبیب معصومی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: این آمبولانس ها شامل تویوتا هایس، تویوتا هایلوکس، بنز اسپرینتر ۳۱۵ و بنز اسپرینتر ۳۱۵ کمک دار است.

وی اظهار داشت: هم اینک واحد فوریت های پزشکی این استان با ۱۰۰ دستگاه آمبولانس و مابقی بیمارستان های دولتی، خصوصی، نظامی و تامین اجتماعی نیز با ۱۰۰ دستگاه آمبولانس به مردم خدمات ارائه می دهند.

رییس مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی همدان بیان کرد: به تازگی ۶ دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر کمک دار ۳۱۵ در اختیار پایگاه های اورژانس واقع در گنبد و عبدالرحیم شهرستان همدان، سدکلان شهرستان ملایر، فارسبان شهرستان نهاوند، کوهین شهرستان کبودرآهنگ و کرفس شهرستان رزن قرار گرفت.

معصومی ادامه داد: قرار است تا پایان سالجاری نیز ۱۱ دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ به ناوگان حمل و نقلی اورژانس این استان افزوده شود.

وی با عنوان اینکه استان همدان دارای ۶۱ پایگاه اورژانس جاده ای و شهری است گفت: طبق استاندارد باید در هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه جاده ای و به ازای ۵۰ هزار نفر جمعیت یک پایگاه شهری راه اندازی شود.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: هم اینک ۱۰ پایگاه اورژانس شهری در همدان، سه پایگاه در ملایر، ۲ پایگاه در نهاوند، ۲ پایگاه در تویسرکان، ۲ پایگاه در بهار و مابقی شهرستان هر کدام یک پایگاه، در مجموع ۲۲ پایگاه شهری در این استان فعال است.

معصومی اضافه کرد: چهار پایگاه جاده ای و یک پایگاه شهری در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان اسدآباد که مستقل است به شهروندان خدمات خدمات ارائه می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha