هشدار مقامات عراقی: با اقدامات فرقه‌گرایانه در مراسم اربعین برخورد می‌شود

بغداد - ایرنا - رییس کمیسیون امنیت شورای استان نجف اعلام کرد استفاده از هر گونه شعار یا پلاکارد فرقه گرایانه و نژادپرستانه در مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) در مسیر نجف تا کربلا ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

"جواد الغزالی" به خبرگزاری بغداد الیوم گفته است که کمیسیون امنیت شورای استان نجف در دستورالعملی از نیروهای انتظامی و امنیتی خواست با کسانی که اقدام به سردادن چنین شعارها و یا حمل اقلام تبلیغاتی می کنند، برخورد کنند.

وی گفت: متخلفانی که به این ممنوعیت ها بی توجهی کنند چه فرد یا سازمان عراقی یا خارجی باشند با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

این دستور العمل در راستای بخشنامه وزارت کشور عراق است که همه ساله هر گونه اقدام و یا شعار فرقه گرایانه و نژادپرستانه در جریان راهپیمایی مراسم اربعین که بویژه از سوی برخی  فرقه های افراطی انجام می شود را ممنوع کرده و نسبت به آن هشدار داده است.

وزارت کشور عراق همچنثن پس از پایان مراسم اربعین هر سال، آماری از تعداد افراد دستگیر شده در این خصوص را منتشر کرده است.

نگرانی ناظران از بروز اقدامات تفرقه افکنانه و فتنه انگیزانه در اربعین امسال با توجه به سابقه التهابی که دو هفته پیش در اثر اعتراضات خونین بغداد و چند استان مرکزی و جنوبی این کشور رخ داد، بیش از سالهای دیگر است. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =