نشست شورای عالی سیاست‌گذاری کنگره شهدای خراسان رضوی برگزار شد

مشهد- ایرنا- نخستین نشست شورای عالی سیاست‌گذاری کنگره ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰ با حضور استاندار خراسان رضوی، فرمانده سپاه امام رضا(ع) و دیگر مسئولان استانی در محل دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در این نشست گفت: برگزاری کنگره ۱۸ هزار شهید استان یکی از ضرورتها در مسیر تکریم مقام شامخ شهدای دفاع مقدس است. 
آیت الله سید احمد علم‌الهدی با برشمردن برخی اشکالات در برپایی نخستنی کنگره شهدای خراسان رضوی، هماهنگی بیشتر نهادها را به منظور برگزاری هرچه با شکوهتر کنگره ۱۴۰۰ و فعال شدن دبیرخانه کنگره شهدا مورد تأکید قرار داد.
وی افزود: با توجه به اینکه خراسان رضوی دارای حوزه علمیه است و در دوران دفاع مقدس شهدای زیادی تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده باید در طلیعه برگزاری کنگره ۱۸ هزار شهید استان "کنگره شهدای روحانی" نیز برگزار شود.
استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست کنگره شهدای ۱۸ هزار شهید استان را اقدامی ارزشمند توصیف و بیان کرد: بر اساس اعتقادات دینی و ملی موظف هستیم یاد کسانی را که مخلصانه، بی‌منت و ادعا در ایام پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، دوران انقلاب، دفاع مقدس و در عرصه جبهه‌های دفاع از حرم جان خود را فدا کرده‌اند گرامی و پاس داریم. 
علیرضا رزم حسینی افزود: شهید شاخص خراسان رضوی حضرت امام رضا(ع) هستند که مشهدالرضا مفتخر است بارگاه منور آن امام همام را به عنوان شهید خاندان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) در خود جای دهد.
وی ادامه داد: با توجه به نقش تأثیرگذار خراسان رضوی در دفاع مقدس و حضور رزمندگان این استان در نخستین روزهای جنگ تحمیلی در جبهه‌های جنوب و غرب کشور، باید این نقش احصاء و به نسل‌های امروز و آینده ارایه شود.
استاندار خراسان رضوی بازتعریف آرمانها و مضامین دفاع مقدس را به دور از افراط و تفریط ضروری دانست و تبیین ویژگیها و خصوصیات رزمندگان دفاع مقدس را مورد تأکید قرار داد. 
همچنین اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری کنگره ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی مرکب از "نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه مشهد، فرمانده سپاه امام رضا(ع) به عنوان دبیرکل کنگره و مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای ی دفاع مقدس خراسان رضوی به عنوان دبیر این شورا" با هدف تقویت ساختار شورای عالی سیاست‌گذاری کنگره ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی و برگزاری هرچه با شکوه‌تر آن به تبادل نظر پرداختند.

نخستین کنگره ملی شهدای خراسان رضوی سال ۱۳۸۸ در مشهد برگزار شد و مطابق برنامه‌ریزی، دومین کنگره ملی ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

خراسان رضوی در طول هشت سال دوران دفاع مقدس افزون بر ۳۰۰ هزار رزمنده داوطلب و بسیجی را به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گسیل کرد. این استان حدود ۱۸ هزار شهید، ۴۹ هزار و ۱۲۷ جانباز و سه هزار و ۳۹۵ آزاده سرافراز را تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهری اسلامی ایران کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =