تکمیل باغ‌موزه استان مرکزی ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

اراک - ایرنا - مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تکمیل و گشایش باغ‌موزه دفاع مقدس این استان به غیر از هزینه تاسیسات ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

«مصطفی مشایخی» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: عملیات تکمیلی باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می رسد.

وی ادامه داد: هم اکنون بخش‌های نگارخانه، باغ ایرانی، کانال ارتباطی، یادمان شهدا، فضای سبز، ساختمان اداری، اسنادی و سالن آمفی‌تئاتر مجموعه باغ‌موزه دفاع مقدس استان مرکزی مورد بهره‌برداری قرار گرفته و عملیات محوطه‌سازی این طرح فرهنگی نیز از سوی شهرداری کلانشهر اراک در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد حفظ‌ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: بخش دوم باغ موزه استان نیز شامل مجموعه گالری‌ها است که عملیات اجرایی آن کلید خورده که اعتبار مورد نیاز بیشتر برای این بخش باید تامین شود.

مشایخی اضافه کرد: مجموعه گالری باغ‌موزه دفاع مقدس در ۴۲ غرفه طراحی شده که اسناد و عکس‌های نقش استان مرکزی در بخش‌های مختلف صنعتی، خدماتی و پشتیبانی مردمی در هشت سال دفاع مقدس در آن به نمایش گذاشته می‌شود.

باغ‌موزه دفاع مقدس استان مرکزی در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع طراحی شده که هشت هزار متر مربع آن زیربنای فرهنگی است.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =