۲۲۰ مورد حیوان گزیدگی در بیجار گزارش شده است

سنندج - ایرنا - مدیرشبکه بهداشت ودرمان بیجار گفت: درشش ماهه اول امسال بیش از ۲۲۰ مورد حیوان گزیدگی در این شهرستان گزارش شده که بیشتر این موارد حمله سگ‌های ولگرد بوده است.

دکتر حسین جعفری شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیجار با اشاره به افزایش جولان سگ های ولگرد در شهر و آسیب های بهداشتی و اجتماعی برای مردم اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون در راستای درمان موارد آسیب دیده از سوی سگ های ولگرد در شهرستان، بیش از ۱۱میلیارد و ۵۰ میلیون ریال هزینه به مجموعه بهداشت و درمان شهرستان، تحمیل کرده است.

وی افزود: این معضل با کاهش دمای هوا و شروع فصل سرما قوت بیشتری میگیرد که علاوه بر تهدید سلامت عمومی وافزایش نارضایتی ها اجتماعی، هزینه درمانی و بهداشتی در این خصوص افزایش ۲ برابری خواهد داشت.

شهردار بیجار در ادامه این جلسه گفت: علی رغم اینکه گروهی متشکل از چهار نفر برای کنترل و گرفتن سگ های بلاصاحب در شهرداری مشغول فعالیت است، نمی توان بطور ۱۰۰ درصدی این حیوانات را از سطح شهر جمع آوری کرد.

مهدی بیگ محمد پور افزود: این اکیپ بصورت روزانه ۱۰ قلاده سگ ولگرد را از معابر عمومی جمع آوری می‌کنند که سالانه هزینه ایی بالغ بر سه میلیارد ریال برای شهرداری بیجار هزینه دارد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =