نیمی از شهروندان نابینای سبزوار مستمری می‌گیرند

سبزوار- ایرنا- ۳۹۰ نفر از مجموع ۸۲۰ شهروند نابینا و کم‌بینای ساکن شهرستان سبزوار زیر پوشش خدمات سازمان بهزیستی هستند و مستمری دریافت می‌کنند.

رئیس اداره بهزیستی سبزوار روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: پیشگیری از نابینایی یکی از برنامه های اداره بهزیستی این شهرستان است چنانکه از ابتدای امسال دو هزار و ۶۰۰ نفر از کودکان سه تا ۶ ساله روستایی شهرستان از نظر تنبلی چشم غربالگری شدند.
مرضیه کسرایی فر افزود: از جمعیت ۸۲۰ نفری نابینا و کم بینای دارای پرونده در اداره بهزیستی سبزوار، ۱۰۰ نابینا شاغل و  ۱۲ نفر آنها دانشجو هستند که از وسایل کمک توانبخشی و آموزشی رایگان بهره مند هستند.
وی ادامه داد: اپراتوری از مشاغل مناسب برای نابینایان است که باید اقدامات لازم توسط نهادها برای به کارگیری آنها در این شغل انجام شود.
رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: برای دسترسی معلولان به امکانات شهری حدود ۳۵ درصد معابر اصلی در سبزوار برای معلولان مناسب‌سازی شده است.  
کسرایی فر افزود: یک نیکوکار زمینی به مساحت ۲۳۲ مترمربع برای ایجاد انجمن کودکان این شهرستان واگذار کرده که ۱۰۰ متر مربع آن برای استقرار تشکل انجمن نابینایان سبزوار منظور شده است.
۱۲ هزار خانوار مددجو با جمعیت ۳۰ هزار نفر زیر پوشش خدمات بهزیستی سبزوار قرار دارند 
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =