ارسال ۲۵ میلیون لیتر نفت گاز از منطقه میاندوآب به استان کردستان

مهاباد- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب گفت: از ابتدای سال‌جاری ۲۵ میلیون لیتر نفت گاز از انبار شهید مهدی باکری منطقه میاندوآب به استان کردستان ارسال شده‌است.

داود فعال‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر این چهار میلیون لیتر نفت‌ سفید و نزدیک به ۲۱ میلیون لیتر بنزین نیز به شهرستان‌های سقز، بانه و انبار نفت سنندج در استان کردستان ارسال شده‌است.

وی گفت: بر اساس سیاست‌های ابلاغی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران جهت ذخیره‌سازی مطلوب فرآورده‌های نفتی، این میزان فرآورده‌های نفتی به این استان ارسال شده‌است.
وی بیان کرد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب با داشتن ۱۵۴ دستگاه نفت‌کش فعال، علاوه بر تامین سوخت مورد نیاز هشت شهر جنوب آذربایجان‌غربی و تعامل دوسویه با بخش حمل و نقل منطقه کردستان، عهده‌دار تامین سوخت مورد نیاز شهرهای سقز و بانه نیز بوده و ارسال بنزین جهت ذخیره‌سازی در انبار نفت منطقه کردستان را نیز برعهده دارد.
وی با تقدیر از فعالیت شبانه‌روزی رانندگان تلاشگر نفت‌کش‌ها، پیمانکاران و شرکت‌های حمل‌ و نقل منطقه در تامین به موقع و مطلوب انواع فرآورده‌های نفتی، اضافه کرد: مدیریت یکپارچه و منسجم با بهره‌گیری از منابع انسانی کارا، در جهت پیشبرد اهداف و دستورالعمل‌های جاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و بکارگیری حداکثرسازی توان جهت ارسال به موقع این فرآورده‌ها به دیگر مناطق را در اولویت کاری خود قرار داده و با تمام قدرت به پیش می‌رود.
«فعال‌پور» گفت: با برنامه‌ریزی‌های منسجم انجام شده در بخش‌های مختلف ستادی و عملیاتی در منطقه میاندوآب هیچ‌گونه کمبود و مشکلی در تامین سوخت مورد نیاز بخش‌های مختلف حمل و نقل، کشاورزی و صنعتی در جنوب آذربایجان‌غربی وجود ندارد.

در راستای تامین و ذخیره‌سازی سوخت زمستانی موردنیاز روستاهای مناطق کوهستانی و دورافتاده جنوب استان در سال‌جاری بیش از ۷۳ میلیون لیتر نفت‌ سفید مورد نیاز روستاهای سخت‌گذر و فاقد گاز شهری در جنوب آذربایجان‌غربی نیز در بین خانوارها توزیع شده‌است.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب یکی از مناطق ۳۷ گانه نفتی کشور است که مسوولیت توزیع چهار فرآورده نفتی شامل نفت‌ گاز، نفت کوره، نفت سفید و بنزین را به ۹ شهر جنوب استان شامل میاندوآب، نقده، مهاباد، پیرانشهر، بوکان، سردشت، تکاب، شاهین‌دژ و نقده را دارد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =