۲۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۵:۵۷
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83520854
۰ نفر

برچسب‌ها

واشنگتن کمک مالی به سه کشور آمریکای مرکزی را از سرگرفت

تهران- ایرنا- دولت ترامپ کمک مالی به سه کشور آمریکای مرکزی را که به دلیل اختلاف در مسائل تجاری متوقف کرده بود، بار دیگر از سرگرفت.

به گزارش بامداد پنجشنبه خبرگزاری رویترز، آمریکا کمک اقتصادی به السالوادور، گواتمالا و هندوراس را که به دلیل نارضایتی دولت دونالد ترامپ از میزان همکاری این کشورها در موضوع مهاجران آمریکای جنوبی قطع شده بود، بازگرداند.

ترامپ و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با تقدیر از سه دولت آمریکای مرکزی به دلیل توافق ایجادشده درباره مهاجرت، اعلام کردند که برخی کمک‌های هدفمند به این کشور ازسر گرفته می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر بارها از کمک نکردن این کشورهای برای جلوگیری از هجوم مهاجرات آمریکایی جنوبی به ایالات متحده انتقاد کرده و آن‌ها را تهدید به قطع کمک‌های مالی کرده بود.

ترامپ در نهایت خردادماه سال جاری پس از آنکه سه کشور آمریکای جنوبی از پذیرش توافق مورد نظر وی سرباز زدند، کمک‌های مالی واشنگتن را قطع کرد.

السالوادور، گواتمالا و هندوراس که به مثلث شمالی آمریکای مرکزی مشهور هستند، در سال‌های اخیر شمار بی‌سابقه‌ای از مهاجرات آمریکایی جنوبی را به ایالات متحده منتقل کرده و خشم ترامپ را که مبارزه با مهاجران غیرقانونی جزو شعارهای انتخاباتی‌اش بوده، برانگیخته بودند.

ترامپ برای عمل به شعار انتخاباتی خود، ضمن تحت فشار گذاشتن کشورهایی که در مسیر این مهاجرت‌ها بودند به همکاری برای پیشگیری از ورود مهاجران به آمریکا، تلاش کرده است وعده خود برای ساخت دیواری در مرز کشورش با مکزیک را عملی کند.

ترامپ و پمپئو هیچ‌یک از مقدار کمک‌های آزاد شده که حجم کل آن‌ها بالغ بر صدها میلیون دلار بود، صحبتی نکرده‌اند.

سه کشور آمریکای مرکزی توافق کرده‌اند که به اعمال مقررات جدید دولت ترامپ برای عدم اعطای پناهندگی به مهاجران و بازگرداندن آن‌ها به کشورشان کمک کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =