۴۵۰ نیروی شهرداری تهران در نجف خدمت‌رسانی می‌کنند

تهران- ایرنا- نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری تهران مستقر در نجف و کوفه اعلام کرد: ۴۵٠ نیروی خدماتی این نهاد در این دو شهر کشور عراق به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

امیرحسین جابر انصاری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهم اقدامات صورت گرفته توسط نیروهای خدمات شهری در نجف و کوفه گفت: در این شهرها نیروهای شهرداری تهران به شهرداری نجف و عتبه علویه، مزار میثم تمار و عتبه کوفه کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: محدوده صحن حضرت زهرا(س)، خیابان‌ها و معابر حاشیه حرم امیرالمومنین علی (ع) که موسوم به مدینه قدیمه است، توسط خدمات عتبه علویه و شهرداری نجف نظافت می‌شود و نیروهای پاکبان شهرداری تهران به تعداد ۳۵۰ نفر به نیروهای عراقی کمک می‌کنند.

انصاری افزود: روزانه به طور میانگین حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن زباله از این محدوده ها جمع آوری و توسط خودروهای عراقی حمل می‌شود.

شمار نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در کربلا نیز افزون بر یکهزار نفر اعلام شده است.

به گزارش ایرنا نیروهای شهرداری تهران از چند روز پیش همزمان با افزایش شمار زائران اربعین حسینی در شهرهای مختلف عراق در این کشور حضور یافته اند و در کار نگهداشت شهری به نیروهای شهرداری های شهرهای عراق کمک می کنند.

تفاهم‌نامه‌ای چندی پیش بین شهرداری تهران و برخی سازمان های عراقی به منظور همکاری مشترک در خدمت رسانی به زائران اربعین امضا شده بود.

ستاد اربعین استان تهران با استقرار نیروها و امکانات در نجف و کوفه در بخش های مختلف اسکان، تهیه غذا و .... به زائران اربعین خدمات رسانی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =