خراسان رضوی رتبه نخست ورزش همگانی و عشایری در کشور

 مشهد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: این استان در رشته‌های ورزشهای همگانی، روستایی و عشایری در سطح کشور رتبه نخست را دارد.

فرزاد فتاحی شامگاه چهارشنبه در نشست تشکیل مجمع خیران ورزشیار و شورای راهبردی ورزش نیشابور رتبه خراسان رضوی در المپیاد استعدادهای ورزشی کشور را نیز دوم اعلام و بیان کرد: شهرستان نیشابور اگر به تنهایی به عنوان یک استان در این رقابتها شرکت می‌کرد با ۱۷ مدالی که ورزشگاران نیشابوری کسب کردند رتبه ششم یا هفتم کشور را می‌داشت. 
وی افزود: امسال اجرای ۹۰ طرح ورزشی در خراسان رضوی هدف‌گذاری شده که تا آخر سال اجرایی خواهد شد و برخی از مشکلات سرانه ورزشی استان نیز حل می‌شود. 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: پارسال ۱۵۰ خانه ورزش روستایی در سطح استان ساخته شد. طی امسال تاکنون نیز این آمار ۶۰ مورد بوده و تا آخر سال به ۱۵۰ خانه ورزش روستایی خواهدی رسید. 
وی همچنین بر اهمیت حضور خیران در حوزه ورزش تاکید و بیان کرد: امروزه کمک کردن به ورزش کمتر از ساخت مسجد، مرکز بهداشت و مدرسه نیست. 
فتاحی گفت: سازمان بازرسی از هیاتهای ورزشی خواسته تا شفافیت مالی داشته باشند و هیاتها نیز باید درآمدهایی را که از سالنهای ورزشی در اختیارشان کسب و اعتباراتی را که از اداره ورزش و جوانان دریافت می‌کنند به طور شفاف برای حسابرسی آماده نمایند.
وی همچنین به هشت طرح ورزشی در حال اجرا در نیشابور اشاره و بیان کرد: ساخت استخر انقلاب با مشارکت مجتمع فولاد خراسان و سالن صخره‌نوردی انقلاب می‌تواند مشکل مکان این دو رشته را در نیشابور حل کند. 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی افزود: در مشهد حتی سالن دو هزار نفره برای بازیهای لیگ برتر نداریم ولی در نیشابور چندین سال از جمله با گنجایش چهار هزار نفره وجود دارد که امیدواریم در آینده شاهد استفاده بهتر از این ظرفیت و حضور تیمهای شهرستان در سطح مسابقات سطح اول کشور باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha