بازار سلامت ایران می‌تواند اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد

تهران- ایرنا- معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بازار سلامت ایران می‌تواند بازار اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد، زیرا بازار سلامت محدود به حوزه سلامت نیست و حوزه‌هایی مانند حمل و نقل، هتلینگ و رستوران‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش وزارت بهداشت، قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در حاشیه شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت افزود: حوزه بهداشت ایران در منطقه همواره پیش‌رو بوده و جذابیت‌های زیادی برای کشورهای منطقه دارد. در حوزه درمان هم با وجود برخی پیش‌رفت‌ها همچنان بازار سلامت و درمان ایران برای کشورهای منطقه ناشناخته است. مثلا ایران در زمینه پیوند پیش‌رو است و بالاترین میزان پیوند کبد را به ازای هر بیمارستان در جهان داریم. فقط در شیراز سالانه ۷۰۰ پیوند کبد انجام می‌شود و چند سال است که مقام نخست پیوند را در جهان در اختیار داریم.

وی ادامه داد: در زمینه پیوند مغز استخوان، ۱۹ مرکز در کشور داریم که در منطقه بی نظیر است. همچنین خدماتی که در حوزه قلب و عروق ارائه می‌شود همین وضعیت را دارد. چندین مرکز و بیمارستان بزرگ قلب و عروق در کشور داریم. برای پیوند مغز و استخوان بیمارستان شریعتی و برای خدمات قلب و عروق هم مرکز قلب تهران و هم بیمارستان شهید رجایی را داریم.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: اگرچه هم اکنون بیماران زیادی از کشورهای منطقه مانند عراق برای استفاده از زیرساخت‌های درمانی به ایران مراجعه می‌کنند، اما باید بیان کرد که پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های ایران در حوزه درمان بسیار بیشتر از این بوده و این ظرفیت‌ها هنوز برای کشورهای منطقه ناشناخته مانده است.

وی اظهار داشت: قیمت خدمات در ایران پایین است و حتی قیمت هتلینگ و رفت و آمد در ایران نیز نسبت به سایر کشورهای منطقه پایین‌تر است که این وضعیت کاملا برای بیماران خارجی جهت مراجعه به ایران ترغیب کننده است.

جان بابایی گفت: شرکت‌های تسهیل گر گردشگری سلامت را به منظور ارتقای گردشگری سلامت راه اندازی کرده‌ایم. حدود ۱۹ شرکت در این زمینه راه اندازی شده که کارشان بیماریابی از کشورهای منطقه است و خدماتی مانند حمل و نقل و پیگیری کارهای بیماران در ایران را انجام می‌دهند.

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی به میزبانی ایران و به ریاست وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در تهران در حال برگزاری است. این اجلاس پنجشنبه به کار خود خاتمه می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha