بیانیه تهران تصویب شد

تهران- ایرنا- رئیس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: دو ماه قبل بیانیه شیوه زندگی سالم توسط ایران پیشنهاد شده بود که این بیانیه توسط سازمان جهانی بهداشت به کشورهای منطقه مدیترانه شرقی فرستاده شد و امروز این بیانیه با عنوان «بیانیه تهران» توسط کشورهای مدیترانه شرقی تصویب شد.

به گزارش وزارت بهداشت، محمد آسایی روز چهارشنبه با اعلام این خبر، افزود: بیانیه تهران جزو اسناد سازمان جهانی بهداشت در منطقه مدیترانه شرقی است و کشورها را ملزم می‌کند تا مفاد این بیانیه را رعایت کنند. همچنین، سال آینده که اجلاس وزرای بهداشت در مصر برگزار می‌شود، دولت‌ها باید عملکرد خود را به سایر کشورهای عضو مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گزارش دهند.

وی درباره این بیانیه ادامه داد: بر اساس بیانیه تهران، تمام کشورهای منطقه مدیترانه شرقی باید تلاش خود را برای فراهم کردن امکانات لازم جهت انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی که بر سلامت انسان موثر است، انجام دهند. براساس این بیانیه، باید همکاری‌های بین بخشی و مشارکت‌های مردمی و اقداماتی مانند تشویق مردم جهت انجام حداقل نیم ساعت پیاده روی در روز و رعایت مسائل موثر بر تغذیه مثل مصرف شکر و نمک کمتر نیز انجام شود.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی همچنین بیان کرد: عدم رعایت این موارد بر ایجاد بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت موثر است و با انجام مداخلات ارزان و پرثمر می‌توانیم از بروز بیماری‌های غیرواگیر جلوگیری کنیم.

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی به میزبانی ایران و به ریاست وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در تهران در حال برگزاری است. این اجلاس پنجشنبه به کار خود خاتمه می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =