اردوغان هفته آینده با پوتین دیدار می‌کند

تهران- ایرنا- دفتر ریاست جمهوری ترکیه چهارشنبه شب اعلام کرد که اردوغان هفته آینده در شهر سوچی روسیه با پوتین دیدار می‌کند.

براساس اعلام دفتر ریاست جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری این کشور روز سه‌شنبه 22 اکتبر (30 مهرماه) در شهر سوچی روسیه با ولادیمیر پوتین همتای روس خود دیدار می‌کند.

به نوشته رویترز، اطلاعیه دفتر ریاست جمهوری ترکیه جزئیات بیشتری درباره این دیدار منتشر نکرد.

پوتین روز چهارشنبه درحالی که بیشتر از دو ماه از حضور رئیس جمهوری ترکیه در روسیه نمی‌گذرد، با توجه به تحولات اخیر در منطقه بلافاصله پس از بازگشت از امارات در گفت وگوی تلفنی از اردوغان دعوت کرد تا بار دیگر به مسکو سفر کند.
دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین با اعلام این خبر اضافه کرد: ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در این گفت وگوی تلفنی درخصوص اوضاع سوریه ازجمله مناطق شمالی این کشور مذاکره کردند و بر ضرورت پیشگیری از برخورد و مناقشه بین واحدهای ارتش ترکیه و نیروهای ارتش سوریه تاکید شد.
ترکیه هفته گذشته حمله نظامی خود را در شمال سوریه کلید زد و اردوغان گفت که این حمله نظامی «عملیات چشمه صلح» نام دارد و علیه حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) است.
حمله ترکیه به شمال سوریه به رغم مخالفت‌های گسترده منطقه‌ای و جهانی صورت گرفت.
رئیس جمهوری روسیه در گفت‌وگو با اردوغان همچنین به تشدید اوضاع انسانی در امتداد مرزهای سوریه و ترکیه اشاره و خاطرنشان کرد که نباید اجازه داد که تروریست‌ها از جمله داعشی‌ها که در حبس شبه نظامیان کرد بسر می‌برند، از فرصت استفاده کنند و پس از آزادی به کشورهای همسایه نفوذ کنند.
سران روسیه و ترکیه بر ادامه روند سیاسی حل و فصل اوضاع سوریه و کمک به برگزاری نشست کمیته قانون اساسی سوریه تحت نظارت سازمان ملل نیز تاکید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =