سرنگونی یک فروند پهپاد ترکیه در شمال سوریه

تهران- ایرنا- منابع سوری چهارشنبه شب خبر از سرنگونی یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ارتش ترکیه در شمال سوریه دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)،  گزارش داد که یک فروند پهپاد نیروهای ارتش اشغالگر ترکیه در روستای مجیبره زرکان در اطراف منطقه «تل تمر» در استان الحسکه سرنگون شد.

مناطق کردنشین شمال سوریه از هفته گذشته شاهد حملات ارتش ترکیه است.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه موسوم به عملیات «چشمه صلح» چهارشنبه 17 مهر با اعلام اردوغان و پس از آن آغاز شد که رئیس جمهوری آمریکا پیش از آن، خروج نظامیان کشورش از شمال شرق سوریه را اعلام کرده بود.

این عملیات، با مخالفت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی زیادی روبه رو شده است.

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه در واکنش به حمله نظامی ترکیه به سوریه، صادرات تسلیحات خود به این کشور را به حال تعلیق درآورده اند.

اتحادیه اروپا در مخالفت با حمله ترکیه به شمال سوریه، آنکارا را تهدید به تحریم کرد؛ تحریمی که تهدید نخست وزیر ترکیه را به همراه داشت.

اردوغان هفته گذشته به کشورهای اروپایی هشدار داد که که ترکیه دروازه های خود را به روی سه میلیون و ۶۰۰ هزار پناهجوی سوری برای ورود به خاک اتحادیه اروپا خواهد گشود.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در دو عملیات سپر فرات (سوم شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا چهار فروردین ۹۷) با همکاری گروه‌های تروریستی مورد حمایت خود، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =