وزیر بهداشت فلسطین: از دولت ایران تشکر می‌کنیم که همواره از مردم ما حمایت کرده‌است

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت فلسطین گفت: با توجه به احترامی که به قانون بین‌المللی و دموکراسی قائل هستیم، توانسته‌ایم حمایت‌های بین‌المللی را به سمت خود جلب کنیم و از دولت ایران تشکر می‌کنیم که همواره از مردم فلسطین حمایت کرده‌اند.

به گزارش وزارت بهداشت، مای الکایلا روز چهارشنبه در دیدار با سعید نمکی وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در حاشیه شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی افزود: دولت فلسطین سیاست های خاص خود را دارد و حمایت‌های بدون قید و شرط کشورها را پذیرفته و از آنها استقبال می‌کند. ما همیشه به دموکراسی، چند جانبه گرایی و احترام به نظرات دیگران عقیده داریم و بر همین اساس  روابط داخلی و داخلی خود را تنظیم می‌کنیم.

وزیر بهداشت فلسطین ادامه داد: فلسطین همواره پیشگام صلح جهانی خواهد بود. صلح از فلسطین و قدس سرچشمه می گیرد و در جهان محقق نمی‌شود مگر اینکه دولت فلسطین به پایتختی بیت المقدس تشکیل شود.

وی بیان کرد: زمانی که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد، شهروند عادی بودم که آرزو می‌کردم کاش در ایران زندگی می کردم و این پیام انسان دوستانه را به جهان می‌فرستادم. زمانی که امام خمینی (ره) سفارت اسرائیل را به فلسطین تغییر داد، روحیه ما تقویت شد و در قلب همه فلسطینیان ریشه دواند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار گفت: امروز ابزار مبارزه در کشورها قدرت اسلحه و ارتش نیست، بلکه قلم‌های اهل قلم بیدار در دنیا، افکار آزادیخواه و مردمی که با رسانه‌های خود فلسطین را حمایت می‌کنند از تمامی سلاح‌های صهیونیست‌ها قوی‌ترند.

وی ادامه داد: ارتباط ما با کشور دوست و برادرمان فلسطین ارتباط بسیار تنگاتنگی است که همواره باید از نظر استراتژیک و اعتقادی در کنار یکدیگر باشیم؛ رهبر معظم انقلاب ما همواره ما را به ایستادگی در کنار جریان مقاومت تشویق کرده و ما نیز خودمان را مکلف می‌دانیم در تمام زمینه ها در کنار شما عزیزان باشیم.

وزیر بهداشت کشورمان افزود: شما می‌دانید که ما در توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت برای مردم، توسعه کارخانه‌های داخلی و همچنین، ارتقای آموزش در تمامی رشته های علوم پزشکی، دستاوردهای خوبی بعد از انقلاب اسلامی داشتیم در تمام زمینه‌ها آمادگی کامل داریم تا به کشور دوست و برادر مان فلسطین کمک کنیم.

نمکی گفت: امام خمینی (ره) به عنوان رهبر انقلاب اسلامی از روز نخست، اسراییل را کشوری غاصب شناختند و حضور این کشور را به رسمیت نشناخته و فلسطین را به عنوان کشور مظلومی که سرزمین آن اشغال شده، شناختند؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر کنونی جمهوری اسلامی ایران نیز ادامه دهنده همان راه هستند، همچنین دولت ما به پیروی از رهبر و اعتقادات مذهبی و سیاسی‌اش، همواره در کنار فلسطین خواهد ماند.

وی بیان کرد: می دانیم که شما در سال‌های گذشته رنج های فراوانی کشیده و جوانان بسیاری را از دست داده اید و با سنگ در برابر صهیونیست‌ها ایستادگی کرده اید، اما به این وعده قرآنی اعتقاد داریم که فرموده: ان الارض یرثهاعبادی الصالحون؛ صالحونی که قرآن می فرماید، قطعاً نمونه بارز آن شمایید، زیرا برای نگهداری سرزمینتان و پس گرفتن آن تلاش کردید و درنهایت صهیونیست‌ها بازنده هستند، تردیدی ندارم در آینده ای بسیار نزدیک، آزادی سرزمین های اشغالی را با یکدیگر جشن خواهیم گرفت.

وزیر بهداشت کشورمان اظهار داشت: اگر صهیونیست ها سرزمین شما را بمباران کنند و کودکان تان را زیر باران بمب ببرند افکار جهان چند برابر به آنها امروز حمله می کنند که از هزاران موشک قوی تر است، اگر روزی جنایت های صهیونیست ها در منطقه شما را نگهداری و مخفی نگاه می داشتند و قدرت های بزرگی مانند امریکا از آن حمایت می کرد، امروز، با ظهور شبکه‌های اجتماعی در جهان کوچکترین ظلم در حق مردم فلسطین در سطح جهان به تصویر کشیده می شود.

وی گفت: علاوه بر ما که در کنار شما هستیم، امروز حق طلبان و آزادی خواهان جهان نیز شما را همراهی خواهند کرد، شما از این فشارها نگران نباشید، این سختی، یک وعده الهی است، چراکه خداوند متعال فرموده: «ان مع العسر یسرا».

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی به میزبانی ایران و به ریاست وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در تهران در حال برگزاری است. این اجلاس فردا (پنجشنبه) به کار خود خاتمه می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha