مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی: در ۲۴ رشته به صورت حرفه ای تیمداری کردیم

اهواز - ایرنا - مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی از حضور ۲۴ تیم در لیگ‌های برتر رشته‌های مختلف کشور خبر داد.

کمال جوانمرد شامگاه چهارشنبه در حاشیه مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در بحث ورزش (زیرساخت‌ها و تربیت نیروی انسانی) حدود ۲۰ سال فعالیت می‌کند و در این مدت نتایج خوبی کسب کرده است.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۳۲۷ مکان ورزشی به مساحت یک میلیون و ۵۲۷ متر مربع فضای ورزشی در کل کشور احداث کردیم و ۵۲ هزار دانشجوی تربیت بدنی در مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد فعالیت می کنند که این موضوع نشان می دهد ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه همه مسئولین در تمام دوره ها بوده است.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه در بخش همگانی، قهرمانی و حرفه ای در ۲ دهه اخیر فعالیت های گسترده ای داشته است و در هر سه بخش توانسته است تاثیر مثبتی در ورزش کشور داشته باشد و رسالت های خود را به درستی انجام دهد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در ورزش حرفه ای ۱۶ تیم داشتیم که هشت تیم متعلق به بانوان و هشت تیم دیگر در قسمت آقایان بود و به رغم بودجه های اندکی که داشتیم توانستیم از سرمایه های اجتماعی خود به نحو خوبی استفاده کنیم و هر ۱۶ تیم ما روی سکو قرار گرفتند.

جوانمرد ادامه داد: امسال برای اولین بار تعداد تیم‌های خود را در لیگ‌های حرفه‌ای به ۲۴ تیم افزایش دادیم یعنی ۱۲ تیم در بخش بانوان و ۱۲ تیم در بخش آقایان که تمامی آنها شانس کسب مدال دارند. در بخش قهرمانی امسال ۷۰ رویداد ورزشی قهرمانی کشور را برگزار خواهیم کرد که تاکنون مسابقات ۳۰ رشته برگزار شده است. 

وی ادامه داد: ما بر اساس سیاست های تمرکز زدایی و طرح آمایش در ۲۴ استان مختلف که هر کدام قطب یک رشته ورزشی هستند تیمداری کردیم که این موضوع باعث شکوفایی استعدادها و جذب جوانان منطقه به آن رشته می شود به عنوان مثال ما کشتی آزاد را به مازندران دادیم و تیم کشتی فرنگی را به خوزستان واگذار کردیم.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما در هر استان یک تیم بیشتر نمی‌دهیم ولی سعی می کنیم از کل پتانسیل کشور در تقویت آن تیم استفاده کنیم. منابع مالی ما از سرانه ورزشی خود استان ها تامین می شود لذا نمی‌توانیم در یک استان ۲ تیم همزمان با بودجه بالا ببندیم. ما هر کجا که پا می گذاریم مقتدرانه کار می کنیم تا رسالت اجتماعی دانشگاه آزاد را به خوبی انجام دهیم.

وی گفت: در سال جاری هفت اعزام برون مرزی داشتیم و تمام اعزام‌های برون مرزی وزارت علوم را دانشگاه آزاد اسلامی انجام می دهد. ۶ آبان سال جاری تیم دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نماینده دانشجویان ایران به مسابقات دانشجویان جهان در چین اعزام می شود.

دیدارهای هفته اول و دوم لیگ برتر کشتی فرنگی کشور به میزبانی اهواز برگزار شد که در نهایت تیم های سینا صنعت ایذه، دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان و آریوبرزن بهبهان در مکان های اول تا سوم گروه دوم قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =