تحریم‌ها به تعطیلی واحدهای تولیدی کاشان منجر نشد

کاشان- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان گفت: با وجود تشدید تحریم‌های ناجوانمردانه، رکود بازار و فشارهای اقتصادی با تدبیر از تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی این منطقه جلوگیری شده است.

محمود تولایی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران، به نوسانات بازار و فشار تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر ضد ایران اشاره کرد و اظهار داشت: با همدلی، وفاق و برگزاری نشست‌های مستمر با مسوولان بالادستی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی منطقه کاشان پیگیری شد تا زمینه ادامه فعالیت آنها هموار شود.

وی به‌روزرسانی دستگاه‌ها و تجهیزات کارخانه‌ها، پیگیری پرداخت تسهیلات برای نوسازی ماشین‌آلات و برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف ارتقای سطح دانش صنعت‌گران را جزو اقدام‌ها برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی عنوان کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان شمار واحدهای تولید فرش ماشینی در منطقه را افزون بر یک‌هزار و ۳۰۰ مورد عنوان کرد و یادآور شد: ظرفیت تولید این واحدها که زمینه اشتغال نزدیک به ۲۰ هزار را فراهم کردند، ۱۰۰ میلیون مترمربع در سال است.

وی بدون اشاره به میزان صادرات فرش ماشینی منطقه کاشان در سال‌جاری افزود: بخش قابل توجهی از این تولیدها به خارج از کشور صادر می‌شود.

تولایی در ادامه از برگزاری نمایشگاه‌ ملی فرش‌ ماشینی از ۲۶ آبان امسال به مدت پنج روز خبر داد و اضافه کرد: این نمایشگاه‌ها در فضایی به وسعت پنج هزار مترمربع با ۵۰ غرفه در اختیار صنعتگران قرار می‌گیرد.

منطقه کاشان با ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی از ظرفیت بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ با ظرفیت اشتغال بیش از ۶۳ هزار نفر برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =