ایجاد جایگاه سوخت در فرودگاه پارس‌آباد ضروری است

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: برقراری مجدد پروازها از فرودگاه پارس‌آباد با استقبال مسافران مواجه شده و ایجاد جایگاه سوخت برای این فرودگاه ضروری است.

اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در نشست با مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۴.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در شمال استان تولید

می‌شود و در سال‌های آینده یک میلیون تن به این میزان افزوده می‌شود که نیازمند زیرساخت‌های لازم برای مرسوله‌های باری در فرودگاه است.

وی با بیان اینکه تحولات بسیار زیاد اقتصادی در شمال استان نیازمند فرودگاه استاندارد است، گفت: هرگونه ریل‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های اساسی از جمله توسعه و ساخت جایگاه سوخت پروازها توجیه اقتصادی دارد.
استاندار اردبیل پتانسیل فروگاه پارس‌آباد را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: این فرودگاه می‌تواند به عنوان فرودگاه جایگزین انتخاب شود که باز برای متحول شدن منطقه تاثیر مستقیم دارد.
او با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت فرآورده‌های نفتی با استانداری اردبیل منعقد می‌شود، افزود: ایجاد جایگاه سوخت‌رسانی فرودگاه پارس‌آباد مغان بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار لازم دارد و با همکاری طرفین پیگیری و ایجاد می‌شود.
امیر وکیل‌زاده، مدیرعامل شرکت فرآورده‌های نفتی کشور نیز در این نشست با اعلام همکاری با استانداری اردبیل در ساخت جایگاه سوخت‌رسانی فرودگاه پارس‌آباد گفت: شرکت فرآورده‌های نفتی قادر به احداث جایگاه نیست اما می‌تواند بخشی از مشکلات را با همکاری مرتفع کند.
وی تعیین و تکلیف جایگاه مرزی بیله‌سوار را یکی از اولویت‌های اساسی دانست و افزود: یک تیم کارشناسی برای تهیه گزارش جهت مطالعه و بررسی نهایی در هفته‌های آینده به استان اردبیل اعزام می‌شود.

۳۰۰۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =