۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۱
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83520601
۰ نفر

برچسب‌ها

کودکان و نونهالان میبدی اربعین حسینی را گرامی داشتند

یزد- ایرنا- کودکان و نونهالان میبدی با انجام پیاده روی ، اجرای سرود و راه‌اندازی موکب‌های پذیرایی، اربعین حسینی را گرامی داشتند.

کودکان امروز«چهارشنبه»در آستانه اربعین حسینی در خیمه‌ای که در یکی از مهد های تحت نظارت اداره بهزیستی میبد بر پا شده‌بود به عزاداری پرداختند.

سینی و دیس‌هایی ازحلواهای آردی تزئین شده و خوراکی‌هایی بر روی میزها قرارداشت که بچه ها بعد از پایان  مراسم با گرفتن بر روی دست‌هایشان از دوستان ، مهمانان و مربیان خود پذیرایی کردند.

مدیر مهد کودک صدف میبد درحاشیه برگزاری موکب عزاداری اربعین حسینی در این مهد گفت: این مراسم با هدف آشنایی کودکان با واقعه عاشورا و ارزش‌های دینی با حضور ۶۰ نفر از کودکان مهد و ۳۰ نفر از دانش آموزان یکی از آموزشگاه‌ها برگزار شد.

دانش آموزان دبستان قرآنی مهر ایران زمین هم با انجام پیاده روی از آموزشگاه خود تا امامزاده میرشمس الحق چهلمین و با برپایی موکبهای پذیرایی در مسیر ، روز شهادت حضرت امام حسین (ع) و ۷۲ تن از یارانش را گرامی داشتند.

به گفته مدیر دبستان قرآنی مهر ایران زمین این مراسم هر ساله جهت هم نوا شدن دانش آموزان با خیل عظیم عزاداران در کربلای معلا و همدردی با اهل بیت سید الشهدا (ع) برگزار می شود.

در آستانه اربعین حسینی نظیر این برنامه های سوگواری در دیگر مهدها و آموزشگاه‌های سطح شهرستان میبد نیز برگزار شد.

مرکز شهرستان ۱۰۴هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =