دانشگاه علم و صنعت: با عاملان مسمومیت غذای دانشجویان برخورد می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه علم و صنعت گفت: برای رصد عامل یا عاملان مسمومیت دانشجویان یک تیم پزشکی در دانشگاه مستقر شده تا پس از بررسی دقیق و آزمایشگاهی علت مسمومیت غذای دانشجویان مشخص شود.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، «علی صدر» در سخنانی درباره علت مسمومیت غذایی تعدادی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: متاسفانه روز گذشته (سه‌شنبه) با مراجعه تعدادی از دانشجویان به بهیاری دانشگاه مواجه شدیم و گزارش بهیاری نشان از مشکلات دانشجویان داشت.

وی گفت: با توجه به حساسیت نسبت به سلامت دانشجویان پیگیری‌های لازم انجام شد و تیم‌هایی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل حاضر شدند تا مسائل را به صورت دقیق بررسی کنند.

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه علم و صنعت افزود: این تیم برای ارزیابی از کیفیت موادغذایی که در انبار وجود دارد، نمونه برداری کردند. البته آنها از فرم ظاهری و اولیه غذا راضی بوده و آن را مطلوب دانستند. ولی از غذا هم نمونه برداری انجام شد تا همراه با آزمایش میکروسکوپی کیفیت آن بررسی شود.

صدر تاکید کرد: هدف از آزمایش دقیق غذا این است که مشخص شود ‌آیا عامل انسانی یا ‌نحوه طبخ سبب این اتفاق بوده یا اینکه مواد اولیه مسمومیت دانشجویان را به همراه آورده است. ولی آنچه که قطعی است برخورد دانشگاه با عاملان این اتفاق است.

این مقام مسئول درباره اینکه دقیقا چه تعداد از دانشجویان دچار مسمومیت شدند؟ اظهارداشت: تقریبا نزدیک به ۷۰ دانشجو با علائم مسمومیت به بهیاری دانشگاه مراجعه کردند که از این تعداد ۲۰ نفر بستری و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته‌اند که سپس ترخیص شدند. اما یک دانشجو همچنان بستری است که کارهای ترخیص او نیز در دست انجام است و سایر دانشجویان هم به صورت سرپایی مداوا شده و وضعیت آنها رو به بهبودی است.

وی در خصوص اینکه دبیر شواری صنفی دانشگاه  آمار ۱۵۰ دانشجوی دچار مسمومیت را اعلام کرده است، گفت: آماری که من دارم ۷۰ نفر است زیرا این تعداد براساس اعلام اورژانس و بهیاری دانشگاه است و اگر دیگران آماری دقیق‌تری دارند با سند مدرک به ما نیز اعلام کنند تا از آن استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =