۷۲مرکز مشاوره بهزیستی در کرمانشاه فعالیت دارند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی کرمانشاه، از فعالیت ۷۲ مرکز مشاوره شامل مراکز مشاوره، دفتر مشاوره و مرکز سلامت روان در استان خبر داد.

فاطمه رضوان مدنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:  از این تعداد ۵۲ مرکز در سطح شهر کرمانشاه و ۲۰ مرکز نیز در شهرستان های دیگر استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه سه شهرستان فاقد مرکز مشاوره هستند، افزود: درصدد هستیم در شهرستان‌های کنگاور، دالاهو و سنقروکلیایی هم مراکز مشاوره دایر کنیم.

مدیرکل بهزیستی کرمانشاه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری ۹ هزار و ۸۴۰ تماس موفق با صدای مشاور بهزیستی کرمانشاه برقرار شده است.

رضوان مدنی از نیاز به مشاوره و بهره گیری از تجربیات افراد متخصص به عنوان یکی از مهم ترین نیاز انسان ها یاد کرد و گفت: این حرفه با وجود سختی های متعدد، ارزشمند است و می تواند در یافتن بهتر مسیر زندگی و انتخاب درست، یاری رسان باشد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با تاکید براینکه این سازمان از ایده های نو در این علم استقبال می کند، اضافه کرد: خط تلفن رایگان ۱۴۸۰ صدای مشاور بهزیستی کرمانشاه برای ارائه خدمات مشاوره ای در تمام زمینه ها است.

۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.
نزدیک به پنج هزار نفر از مردم استان هم پشت نوبت دریافت خدمات از بهزیستی هستند.