ابراز ناامیدی «اینفانتینو» از برگزاری دیدار تاریخی ۲ کُره در سکوت محض

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) از حضور در ورزشگاه «خالی از تماشاگر» محل برگزاری دیدار «تاریخی» کره شمالی و کره جنوبی در پیونگ‌یانگ ابراز ناامیدی کرد.

دیدار ۲ کره در چارچوب دور دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین، در سکوت کامل و بدون هیچ‌گونه پوشش خبری با تساوی بدون گل به پایان رسید؛ دیداری که «جیانی اینفانتینو» یکی از معدود خارجی‌های مجاز برای تماشای نبرد سورئال ورزشگاه کیم ایل سونگ پیونگ‌یانگ بود.

اینفانتنیو در مصاحبه‌ای که در تارنمای رسمی فیفا منتشر شده است، اظهار داشت: مشتاقانه منتظر بودم تا برای چنین دیدار تاریخی یک ورزشگاه لبریز از جمعیت را ببینیم اما دیدن ورزشگاه خالی مرا ناامید کرد.

وی ادامه داد: از این اتفاق و همچنین چندین موضوع دیگر مرتبط با پوشش رسانه‌ای، صدور روادید و دسترسی خبرنگاران خارجی، غافلگیر شدیم؛ بدیهی است برای ما آزادی مطبوعات و آزادی بیان ارجحیت دارد با این وجود، اینکه فکر کنیم می‌توانیم جهان را در یک لحظه عوض کنیم، خیلی ساده‌لوحانه خواهد بود. بی‌شک برای تاثیرگذاری مثبت فوتبال بر کره شمالی و سایر کشورهای جهان پافشاری خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =