۴۰ درصد اعتبارات اشتغالزایی در بانه پرداخت شده است

سنندج - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه گفت: امسال ۵۲ میلیارد ریال به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده که شامل ۴۰ درصد کل اعتبارات تخصیصی به حوزه اشتغال به این شهرستان است.

جلال فرقانی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امسال ۱۳۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان اختصاص یافته اظهار داشت: تاکنون ۴۰ درصد این اعتبارات اشتغالزایی شامل ۵۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: اعتبارات اشتغالزایی کمیته امداد این شهرستان شامل ۵۸ میلیارد ریال از محل سهمیه توسعه پایدار روستایی ،  ۷۲ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۶ بانک‌ها و هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبارات امدادی است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه افزود: این کمیته علاوه بر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی،  نظارت، کاریابی و آموزش در راستای کمک به مددجویان را انجام می‌دهد و تسهیلاتی نیز به عنوان کارگشایی و قرض الحسنه به مدد جویان کمیته امداد  پرداخت می‌شود.

فرقانی اضافه کرد: در صورتی که کارفرمایان مددجویان کمیته امداد را در واحدهای تولیدی و خدماتی بکارگیری کنند به ازای هر نفر ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می کنند و در صورتی که کارفرما تسهیلات را در چرخه تولید و خدمات هزینه کند هزینه بیمه مددجو تا ۲ سال توسط این کمیته پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه مددجویان و خانواده های تحت پوشش کمیته امداد برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی در اولویت هستند، ادامه داد: در روستاها نیز ۵۰۰ میلیون ریال برای اجرای طرح های روستای در زمینه کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی به مددجویان کمیته امداد و خانواده های همچنین دیگر متقاضیان آنها پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: به مددجویان کمیته امداد که ساکن شهر هستند نیز ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت می‌شود.

فرقانی با بیان اینکه پنج هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند گفت: یک هزار ۵۰۰ خانوار به دلیل شرایط بد اقتصادی به صورت موقت تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که از محل یارانه های ماهیانه مبلغی به عنوان کمک هزینه معیشت به آنها پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بانه بیمه تامین اجتماعی ۳۰۰ نفر از مددجویان را که هر سه ماه یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال هزینه بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کنند.

هم اکنون هشت درصد مردم شهرستان بانه حدود پنج هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش حمایت های کمیته امداد امام خمینی (ره)  قرار دارند و هر ماه ۱۴ میلیارد ریال مستمری کمک معیشتی به نیازمندان پرداخت می کنند.

شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت د ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =