۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 821
کد خبر: 83520432
۰ نفر

برچسب‌ها

وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در جنوب فیلیپین

تهران – ایرنا- زلزله ای به قدرت ۶.۴ ریشتر در مقیاس درونی زمین بعدازظهر چهارشنبه جزیره میندانائو در جنوب فیلیپین در جنوب شرق آسیا را به شدت لرزاند.

شبکه خبری راپلر فیلیپین گزارش داد: براساس گزارش مرکز تحقیقات زمین شناسی آمریکا این زمین لرزه پرقدرت ساعتی پیش درعمق ۱۴ کیلومتری زمین و در فاصله ۷.۷ کیلومتری شهر کلومبیو در جزیره میندانائو به وقوع پیوسته است.

بر اساس گزارش تلویزیون ملی فیلیپین صدها نفر در محل وقوع این زمین لرزه درحال فرار از مراکز خرید و یا ساختمان های مرتفع بودند و تا لحظه ارسال گزارش یک نفر مجروح شده است. همچنین شدت این زمین لرزه به گونه ای بوده که لرزش آن در داوائو و سانتوز دو شهر دیگر این منطقه نیز حس شده است.

براساس این گزارش تاکنون گزارشی دقیقی از میزان خسارات یا تلفات احتمالی ارسال نشده است. همچنین انتظار نمی رود امواج بسیار مخرب سونامی در سواحل جزایر جنوبی فیلیپین پس از وقوع زمین لرزه ایجاد شده باشد. با این وجود هشدار سطح ۶.۷ سونامی در سواحل این منطقه صادر شده است.

فیلیپین روی خط آتش در منطقه اقیانوس آرامی قرار دارد و هرساله شاهد سوانح طبیعی متعددی از جمله زمین لرزه، سونامی، آتشفشان  است.

این کشور ماه گذشته شاهد زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۴ ریشتر در شهر داوائو بود، اما خسارت زیادی در منطقه ایجاد نکرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =