مشاور اسد: روسیه به دنبال برگزاری نشست امنیتی میان سوریه و ترکیه است

تهران-ایرنا- "بثینه شعبان" مشاور سیاسی "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه روز چهارشنبه از تلاش روسیه برای برگزاری نشستی امنیتی میان سوریه و ترکیه در شهر سوچی روسیه خبر داد.

شعبان در مصاحبه با شبکه خبری «روسیا الیوم»، گفت: دمشق و رهبران سیاسی سوریه اقدامات لازم را برای مقابله با حمله ترکیه به خاک سوریه اتخاذ کرده اند.

وی درباره احتمال وقوع درگیری میان نیروهای ارتش سوریه و ترکیه گفت: همه چیز احتمال دارد. اغلب کسانی که تحت فرماندهی "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه هستند، وابسته به جبهه النصره و داعش هستند. 

مشاور سیاسی اسد تاکید کرد که کُردها از دولت سوریه برای مقابله با تجاوز ترکیه درخواست کمک کرده اند.

شعبان گفت: دولت سوریه از عقب نشینی نیروهای آمریکا خوشحال است، اما نمی خواهد به جای اشغالگران آمریکایی، نیروهای ترکیه جایگزین آن شود.

این مقام سوری درباره امکان بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نیز گفت: مهمتر از بازگشت سوریه به این اتحادیه، این است که اعراب احساس ناتوانی و عجز می کنند و باید راهبردی برای یکپارچه سازی قدرت خود درنظر بگیرند چرا که آنها قدرت منطقه ای بزرگی هستند.

ترکیه یک هفته پیش با اعلام رسمی رئیس جمهوری این کشور، عملیات نظامی تحت عنوان "چشمه صلح" را در شمال شرق سوریه آغاز کرد.

این عملیات، با مخالفت‌های منطقه ای و بین المللی زیادی روبه رو شده است.

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه در واکنش به حمله نظامی ترکیه به سوریه، صادرات تسلیحات خود به این کشور را به حالت تعلیق درآورده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =