۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۹
کد خبرنگار: 780
کد خبر: 83520415
۰ نفر

برچسب‌ها

زائران دوچرخه سوار مشهدی به کربلا رسیدند

کربلا- ایرنا- زائران دوچرخه سوار خراسانی که ۲۵ روز پیش از حرم امام رضا (ع) حرکت کرده بودند به کربلای معلی رسیدند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا از کربلای معلی، ۲۰ نفر از این دوچرخه سواران زائر اربعین حسینی که در مجموع ۳۰ نفر می باشند از حرم امام رضا (ع) به سمت کربلا رکاب زدند و در شلمچه نیز ۱۰ دوچرخه سوار دیگر به آنها ملحق شدند.


ناصر احمدی یکی از این دوچرخه سواران زائر در گفت و گو با ایرنا گفت: ۲۰ دوچرخه سوار زائر اربعین حسینی از مسیر حرم امام رضا (ع) تا مرز شلمچه را طی مدت ۱۴ روز رکاب زدند و با پیوستن دیگر اعضای گروه در این مرز و در طول ۱۱ روز با گذر از شهرهای بصره و نجف به کربلای معلی رسیدیم.
وی هدف رکاب زنان خراسانی از این اقدام را شرکت در همایش بی نظیر اربعین حسینی در کنار دیگر زائران سید الشهداء (ع) دانست و از خدا به خاطر این توفیق قدردانی کرد.

چهار روز مانده تا روز ۲۷ مهر ماه و اربعین حسینی شمار زیادی این روزها خود را به کربلا می رسانند تا در این مراسم عظیم و میلیونی جهان شرکت کنند.

گزارش های رسیده از مناطق شمالی عراق نیز حاکی است با نزدیک شدن به روزهای اربعین مردم شهرهای شمال عراق از جمله کاظمین، بغداد و دیگر مناطق به سمت کربلا به راه افتاده اند.

موکب های مستقر در اطراف بغداد و مناطق شمالی عراق نیز با جمع کردن وسایل خود تلاش دارند تا در مسیر شمال به جنوب و به سمت کربلا خدمات خود را به زائران در این مسیر ارایه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =