۳۶۰ دانشجوی معلول تحت حمایت بهزیستی لرستان هستند

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۳۶۰دانشجوی معلول و کم توان تحت پوشش این نهاد هستند که ۹۳ درصد آنها کم بینا و نابینا می‎باشند.

به گزارش ایرنا، فاطمه زهرا توکلی روز چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار کرد: در کنار این مهم علاوه بر رفاه اجتماعی، ادامه تحصیل و پیشرفت علمی آنان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: همچنین رسیدگی به وضعیت زنان  سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، سالمندان، دختران و زنان آسیب دیده، معتادین  از دیگر وظایف سازمان بهزیستی است.

وی بیان کرد: با توجه به گستردگی وظایف بهزیستی و کمبود منابع اعتباری تلاش می شود جامعه هدف این سازمان به بهترین نحو از حمایت های پزشکی، مددکاری و مالی بهره مند شوند.

مدیر کل بهزیستی لرستان با اشاره به بهره مندی  ۴۸ هزار معلول از حمایت های این نهاد گفت: همچنین هفت هزار و ۳۰۰ نفر آنان نابینا و کم‌بینا، هشت هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار، هفت هزار سالمند و یکهزار کودک بدسرپرست یا بی سرپرست از خدمات مستمر و غیر مستمر  استفاده می کنند.
توکلی با اشاره به فرا رسیدن روز عصای سفید گفت: از مجموع نابینایان تحت پوشش بهزیستی، چهارهزار و ۹۰۰ نفر خدمات مالی مستمر دریافت و مابقی به فراخور نیازشان از کمک‌های درمان، ایاب و ذهاب و سایر موارد  بهره مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =