مرکز نوآوری گیاهان دارویی پردیس ابوریحان احداث می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: اساس کار در پردیس ابوریحان دانشگاه تهران، تحقیقات گل و گیاه و به خصوص گیاهان دارویی است، به همین دلیل مرکز نوآوری تخصصی گیاهان دارویی بنا بر اکوسیستم و قابلیت منطقه در دستور کار قرار گرفته و امید می‌رود با تاسیس در آینده نزدیک، تمامی نیاز کشور در این زمینه تامین شود.

عباس زارعی هنزکی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: شبکه فناوری دانشگاه تهران به غیر از احداث فضای ساختمانی، فرهنگی است که باید در دانشگاه پرورش داده شود.

وی ادامه داد: شبکه نوآوری با هدف ایجاد پیوستار آموزش، پژوهش و نوآوری و تقویت فرهنگ کارآفرینی راه‌اندازی شده است و فارغ‌التحصیلان به واسطه استقرار در داخل دانشکده‌ها دسترسی کامل به مجموعه‌های آزمایشگاهی و استادان خود دارند و در این مدت از محیط دانشی و زیرساختی قبلی خود جدا نشده و از آن استفاده می‌کنند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تصریح کرد: سیاست فعلی دانشگاه تهران این است که مراکز رشد و نوآوری در کنار دانشکده‌ها قرار گیرند تا استعدادهای فناورانه دانشجویان شکوفا شود، همچنین دلیل استقرار در دانشکده‌ها، جذب دانشجویان دانشکده به صورت عضو همکار در پروژه است که می‌توانند در تعریف و اجرای پروژه‌های دانشجویی در جهت تکمیل و ارتقای محصولات خود با استادان همکاری و مشارکت کنند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران عنوان کرد: مراکز نوآوری و رشد در دانشکده‌ها، پردیس‌ها شکل می‌گیرد و در همین راستا در دانشکده مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، مرکز جدید نوآوری تخصصی این حوزه در حال تاسیس است.

وی یادآور شد: با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری در پردیس فنی و ابوریحان نیز شبکه نوآوری در حال احداث است.

زارعی با بیان اینکه برنامه‌های شبکه فناوری از قبل مشخص شده است، اظهار داشت: مهم‌ترین بخش این رویداد احداث فضاهای فیزیکی است که در پلتفرم مورد استفاده و کارا دانشگاه تهران با عنوان (دانشگاه کارآفرین) قرار می‌گیرد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بیان داشت: اعضای هیات علمی و دانشجویان به عنوان ثروت‌های نرم در شبکه نوآوری حضور دارند تا ایده‌های خود را به کسب و کار تبدیل کنند.
فعالیت پردیس فومن دانشگاه تهران در حوزه صنایع سنتی

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران عنوان کرد: مرکز رشد پردیس فومن از دو سال پیش راه‌اندازی شده و امسال با پناسیل بیشتری فعالیت می‌کند و صرفا روی گردشگری متمرکز نیست.

زارعی توضیح داد: فناوری‌ها و پتانسیل‌هایی در منطقه وجود دارد که صنعتگران و جوامع محلی می‌توانند به مرکز رشد مراجعه کرده و با استفاده از راهنمایی‌های دانشگاه، کارآفرینی ایجاد کنند.  

وی ادامه داد: در پردیس‌های مختلف دانشگاه تهران مراکز رشد ایجاد شده تا محصولات فناورانه پژوهشگران مورد ارزیابی قرار گرفته و وارد بازار و صنعت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =