چهار گردان سپاه ایلام تامین امنیت زائران اربعین را بر عهده دارند

ایلام - ایرنا - فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام با اشاره به اینکه تامین امنیت زائران حسینی در اولویت خدمات دهی قرار دارد، گفت: چهار گردان سپاه ایلام تامین امنیت زائران اربعین را بر عهده دارند.

به گزارش ایرنا، سردار جمال شاکرمی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های مختلف استان در پایانه مرزی مهران افزود: سپاه گردان های امام علی (ع)، بیت المقدس، کوثر و امام حسین (ع) را برای تامین امنیت زائران با همکاری ناجا و دیگر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بکار گرفته است.

وی با ذکر اینکه هم اینک ۱۸۰ نفر بصورت نامحسوس و خاموش امنیت مرز مهران را تامین می کنند، ادامه داد: گروه های چک و خنثی، تیپ گروه جنگ نوین، گروه های عملیاتی و امنیتی با تجهیزات و دوربین های کامل در فراتر از مرز مهران همه مناطق را رصد می کنند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام اسکان ۵۰ هزار نفر در شبانه در اقامتگاه های تعیین شده واقع در میدان اربعین و پایانه مرزی مهران را از دیگر فعالیت های سپاه برشمرد.

به گفته شاکرمی، سپاه استان های کرمان، سمنان، کرمانشاه، لرستان و قرارگاه خاتم به عنوان معین استان ایلام در زمینه اسکان، حمل و نقل، تغذیه، درمان، فرهنگی و ... در خدمات رسانی به زائران مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه ظرفیت سپاه مردمی است و از بسیج مردمی استفاده می کند، گفت:  اگرچه ماموریت سپاه پشتیبانی و حضور در مواقع ضروری است ولی در موضوع اربعین بصورت مستقیم در تمامی حوزه ها پیشرو است.

سردار شاکرمی از راه اندازی مجتمع بزرگ سیدالشهدا (ع)  در مرز مهران از سال آینده خبر داد و گفت: این مجتمع بصورت دائمی برای خدمات دهی به زائران ایجاد می شود.

وی با اشاره به محدود بودن زیرساخت های استان برای پذیرایی از زائران گفت: این امکانات در سال های آینده باید بیشتر تقویت شوند.

وی همچنین با اشاره به موج بازگشت زائران گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی باید بیشتر شده و ظرفیت سپاه یک هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برون شهری و ۷۵۰ دستگاه درون شهری است که در صورت نیاز ۲۵۰ دستگاه از درون شهری به ناوگان برون شهری اضافه می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =