جایگزینی تولید داخلی لازمه مبارزه با قاچاق پوشاک است

تبریز- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: به موازات مبارزه با قاچاق پوشاک باید درصدد جایگزینی محصول داخلی و فرهنگ‌سازی استفاده از آن باشیم.

حبیب امین زاده روز چهارشنبه در جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالای آذربایجان شرقی، افزود: در سال های گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در استان انجام شده است و در همین راستا باید محصول اصیل و با کیفیت به عنوان جایگزین معرفی شود.  

وی ادامه داد: رقابت پذیر بودن، کیفیت و قیمت مناسب جزء مولفه های مهم محصول بومی بشمار می رود.

وی با اشاره به اینکه مصمم به حمایت از تولید ملی هستیم، اظهار داشت: فرهنگ سازی استفاده از تولید ملی از طریق رسانه ها بویژه رسانه ملی از یک سو و همت و تلاش مضاعف تولیدکنندگان پوشاک استان از سوی دیگر باعث خواهد شد با رونق محصول ایرانی شاهد کاهش قاچاق باشیم.  

امین زاده وجود واسطه های زائد بین مصرف کننده و تولیدکننده پوشاک را عاملی برای کاهش اثربخشی تسهیلات ارائه شده به این بخش عنوان کرد و گفت: تزریق هر میزان تسهیات مالی به صنعت به نفع واسطه هاست تا تولید کننده و مصرف کننده و بر این اساس باید ترتیبی اتخاذ شود تا حد الامکان شاهد کاهش منطقی واسطه ها باشیم.  

در این نشست که معاونین امور بازرگانی و توسعه تجارت و همچنین نظارت و بازرسی سازمان، رئیس سازمان امور اقتصاد و دارایی استان اتاق اصناف تبریز و اتحادیه های صنفی و انجمن های صنعتی مرتبط با حوزه پوشاک حضور داشتند؛ مواردی همچون ارائه تسهیلات کم بهره بانکی، حمایت های رسانه ای، حمایت سازمانهایی نظیر شهرداری و امورمالیاتی، برگزاری مدون نمایشگاه های مد و لباس، نظارت بیشتر بر فضای مجازی برای جلوگیری از فروش پوشاک قاچاق در بستر پیام رسانهای مجازی در جهت حمایت از تولید ملی در صنعت پوشاک مطرح شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =