۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83520362
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش یک درجه‌ای دما در هفته سوم سال زراعی نسبت به مدت مشابه

تهران - ایرنا - بر اساس اعلام مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی، دمای متوسط کشور در هفته سوم سال زراعی ( ۱۵ تا ۲۱ مهرماه ) ۲۱.۴ درجه بوده که نسبت به ‌مدت مشابه در بلند مدت به میزان۱.۷ درجه افزایش داشته است.

به گزارش سازمان هواشناسی، در هفته‌ سوم سال زراعی ( ۱۵ تا ۲۱ مهرماه ) بیشینه دمای کشور در ایستگاه دهلران ( استان ایلام) با ۴۲.۸ درجه سلسیوس ثبت شده است. این درحالی است که در هفته گذشته هموطنان ما در ایستگاه چالدران (استان آذربایجان غربی) دمای ۰.۶ - درجه را تجربه کرده‌اند و نسبت به بلند مدت بیشترین دما در بستان (استان خوزستان) با ۴۴.۶ و کمترین دما فیروزکوه  (استان تهران) با دمای ۸.۸ - درجه گزارش شده است. 

در تهران نیز بیشینه و کمینه‌ دما به ترتیب ۳۰.۳ و ۱۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

همچنین در هفته سوم از سال زراعی امسال، بیشتر حوضه‌های آبریز واقع در نوار شمالی، شمال غرب و شمال شرق، جنوب و جنوب شرق کشور بارشی بین ۲.۰ تا بیش از ۱۵۰.۰ میلیمتر را دارا بوده اند، بیشترین بارش مربوط به حوضه های آبریز رودخانه های بین سفیدرود و هراز، رودخانه های تالش، هراز و قره سو، ارس و قره سو و گرگان بوده است.

بخش هایی از حوضه های آبریز بلوچستان جنوبی و کل- مهران تا ۲۰.۰ میلیمتر بارش داشته اند. بیشینه مجموع بارش این هفته در ایستگاه دینارسرا در حوضه آبریز رودخانه های بین سفیدرود و هراز به میزان ۲۷۳.۳ میلیمتر بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =