۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 1781
کد خبر: 83520356
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۸۰‌ تن میگو از آب های هرمزگان صید شد

بندرعباس-ایرنا- ۵۸۰ تن میگو از آغاز فصل برداشت تاکنون توسط ۱۷۹ فروند شناور و ۲ هزار و ۱۴۰ نفر صیاد در آبهای هرمزگان صید شد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: همچنین از این میزان میگوی صید شده، ۴۷۰ تن آن میگوی درشت و ۱۰۸ تن آن میگوی سرتیز بوده است.

محمد جوانمرد افزود: پیش بینی می شود امسال یک هزار و ۲۷۰ تن میگو از آبهای استان صید شود که در این صورت از این میزان حدود ۹۵۰ تن میگوی درشت و ۳۲۰ تن سرتیز است.

وی با اشاره به اینکه صید امسال در ۷۰۰ کیلومترمربع انجام شده است بیان کرد: صیدگاه های میگو در هرمزگان از بندر کوهستک، سیریک و میناب آغاز و تا شرق هرمز و سواحل طولا واقع در شمال قشم ادامه دارد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان خاطرنشان کرد: این استان به لحاظ طول نوار ساحلی، تنوع گونه ای و روش های صیادی، ۴۰ درصد صید آب های جنوب کشور را به خود اختصاص داده است.

جوانمرد اظهار داشت: صیادان در سال گذشته (از ۱۰ مهرماه تا یکم آذرماه ۹۷) توانستند یک هزار و ۷۰۰ تن میگو را با ۱۱۵ فروند شناور صیادی لنج طی ۴۲ روز صید کنند.

استان هرمزگان با داشتن ۳۰ هزار صیاد، ۲۲ بندرصیادی و صید سالیانه بیش از ۲۶۰ هزار تن آبزی رتبه نخست صید ساحلی در کشور را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =