رونمایی از ۱۰ هزار کتاب صوتی برای روشندلان

همدان - ایرنا - ۱۰ هزار عنوان کتاب صوتی به مناسبت روز جهانی عصای سفید رونمایی و این منابع به بخش نابینایان کتابخانه عمومی مرکزی همدان افزوده شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان روز چهارشنبه در نشست روشندلان دوستدار کتاب اظهار داشت: در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی همدان ۱۹۴ نفر عضو هستند و ۳۲۵ عنوان کتاب به خط بریل برای استفاده این افراد وجود دارد.

عاطفه زارعی به وجود ۱۴ هزار کتاب صوتی در این بخش اشاره کرد و گفت: امروز ۱۰ هزار عنوان کتاب صوتی دیگر به این مجموعه اضافه می‌شود تا روشندلان مشکلی برای مطالعه کتابهای دلخواه خود نداشته باشند.

وی با بیان اینکه روشندلان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی همواره کنار ما هستند خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته برنامه‌های متفاوتی فرهنگی با مشارکت روشندلان و بخش نابنیایان کتابخانه مرکزی برگزار شده است.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان افزود: در کنار نابینایان، خیران نیز حضور دارند که در تأمین زیرساخت‌ها ما را یاری می دهند.

زارعی از روشندلانی که در کتابخانه‌های عمومی عضو هستند خواست دوستان خود را به کتابخانه معرفی کنند تا آنان نیز از امکانات فراهم شده استفاده کرده و لذت ببرند.

در این نشست جمعی از روشندلان و مدیرکل بهزیستی همدان نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =