۳هزار واحد مسکن مهر هرمزگان تا پایان سال ۹۸ تکمیل می‌شود

بندرعباس- ایرنا- سه هزار واحد مسکن هرمزگان مربوط به تعاونی‌های مسکن مهر تا پایان سالجاری تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

استاندار هرمزگان گفت: از مجموع حدود ۵۳ هزار واحد مسکن مهر در این استان، تنها حدود ۶ هزار واحد آن باقی مانده که هم اکنون درحال تکمیل است.

فریدون همتی چهارشنبه شب در نشست شورای مسکن هرمزگان افزود: واحدهایی که مسوولیت آن بر عهده دولت بوده، تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

وی بیان داشت: رفع مشکلات واحدهای باقی مانده مسکن مهر که مربوط به تعاونی‌ها بوده نیز طبق برنامه‌ریزی و رایزنی با اداره کل راه وشهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان درحال انجام است.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: برخی از واحدهای مسکونی تعاونی‌ها نیازمند پرداخت سهم متقاضیان درهزینه آب وبرق و تکمیل محوطه سازی است که برای این کار پرداخت تسهیلات بانکی پیش بینی شده تا بتوانند سهم خود را پرداخت و درتکمیل واحدها تسریع شود.

۱۴ محله بافت فرسوده از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند

 استاندار هرمزگان به نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و از مردم محله چاهستانی‌ها و ۱۴ محله دارای بافت فرسوده دربندرعباس خواست تا از تسهیلات ارزان قیمت و تخفیف مناسب درنظر گرفته شده برای نوسازی واحد مسکونی خود استفاده کنند.

همتی بیان داشت: برخی از صاحبان ملک در محله چاهستانی‌ها با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و تخفیف‌های درنظر گرفته شده در صدور هزینه پروانه ساخت، کار ساخت واحد مسکونی جدید خود را آغاز کرده‌اند.

وی یادآورشد: ایجاد امکانات و زیرساخت‌های مناسب به‌ویژه برای محله چاهستانی‌ها از جمله آب و برق مناسب، مجموعه فرهنگی، تفریحی، ورزشی و فضای سبز درنظر گرفته شده و تسریع در اجرای این برنامه‌ها به مشارکت وهمکاری مردم نیاز دارد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: برای نوسازی بافت فرسوده در محله‌های «اسلام آباد» و «گِلکَنی» شهرداری بندرعباس و راه وشهرسازی طرح مشترکی درنظرگرفته‌اند که براساس آن در این محلات احداث یک بوستان مناسب و ساخت هزار واحد مسکونی جدید انجام می‌شود.

وی گفت: همچنین مردم می‌توانند با همکاری با توسعه گرها در راستای نوسازی واحدهای مسکونی خود اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =