همدان زمینه برقراری پروازهای حج عمره را دارد

همدان - ایرنا - استاندار همدان  گفت: فرودگاه همدان زمینه و زیرساخت‌های لازم برای برقراری پروازهای حج عمره را دارد. 

سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در آیین تجلیل از کارگزاران حج تمتع در استان همدان بیان کرد: مصمم به برقراری این پرواز از فرودگاه همدان هستیم تا زائران مجبور به حضور در تهران برای عزیمت به سرزمین وحی نشوند.

وی ادامه داد: به تازگی قرار است یک هواپیما به مسیر پروازی همدان اختصاص یابد که در این باره با شرکت «کیش ایر» برای برقراری پرواز همدان- کیش مذاکراتی صورت گرفته است.

استاندار همدان درباره پرواز همدان- نجف نیز بیان کرد: در حوزه تامین هواپیما برای این مسیر پروازی مشکل نداریم اما برای مسافر حداقل هفته ای یک یا ۲ کاروان باید توسط این پرواز به صورت رفت و برگشت جابجا شوند.

 شاهرخی اضافه کرد: زیر ساخت موجود در فرودگاه نشانگر وجود زمینه پروازهای مختلف در فرودگاه همدان است همچنین توان مدیریتی در دستگاه ها نیز برای برقراری این پروازها وجود دارد.

وی گفت: خدمتگزاری به مردم به ویژه زائران سرزمین وحی بسیار ارزشمند است بنابراین برای مجموعه استان دشوار و نپذیرفتنی بود که زایر خانه خدا و همراهان آنها تا تهران عزیمت کنند چرا که احتمال بروز تصادف و دیگر مسائل وجود داشت.

استاندار همدان بیان کرد: با وجود اینکه پروازهای حج بسته شده و هیچگونه پروازی به ۲ استان همدان و زنجان اختصاص داده نشده بود اما با پیگیری های صورت گرفته و تماس با وزیر راه و شهرسازی، زمینه پرواز از همدان به سرزمین نزول قرآن برقرار شد.

شاهرخی ادامه داد: مردم این استان شایسته بهترین خدمات هستند سزاوار نیست با وجود ظرفیت های حملی و نقلی در این استان آنها را نادیده گرفته و از کنارش عبور کنیم.

وی با بیان اینکه هزینه بالایی برای آماده سازی فرودگاه صرف شده گفت: فرودگاه همدان ظرفیت و فرصت مناسبی برای خدمت به مردم و تسهیل کردن زمینه عبور و مرور و سفر شهروندان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =