طرح هادی ۵۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور انجام شد

شهرکرد - ایرنا- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامیگفت: طرح هادی ۵۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور با حمایت دولت تهیه و اجرا شده است.

محمدرضا شاملو روز چهارشنبه در آیین بهره‌برداری سایت بنیاد مسکن روستای هرچگان شهرستان شهرکرد افزود: طرح هادی در ۱۸ هزار و  ۹۶۹ روستا اجرا شده است.

وی با بیان اینکه سالانه برای اجرای طرح هادی روستایی در بیش از ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده می شود، اظهار داشت: برای اجرای این طرح‌ها بیش از این میزان اعتبار نیاز است.

این مسوول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بحث سنددار کردن منازل مسکونی روستایی و شهرهای زیر۲۵ هزار نفر جمعیت، بهسازی و احیا بافت های باارزش در مناطق روستایی و ایجاد اشتغال روستایی  را از مهمترین برنامه‌ها و سیاست‌های بنیاد مسکن کشور عنوان کرد و گفت: برای اجرای این طرح ها تفاهمنامه بین بنیاد مسکن، وزارت میراث فرهنگی، ثبت اسناد و املاک منعقد شده است.

شاملو تاکید کرد، ایجاد اشتغال در مناطق روستایی از راه‌های موثر در کاهش مهاجرت و همچنین توسعه همه جانبه روستاها خواهد بود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال وبختیاری نیز در این آیین گفت: از مجموع ۸۰ هزار واحد روستایی در استان ۶۶ هزار منزل مسکونی سنددار شدند.

سهراب رییسی افزود:  ۸۵ روستای در معرض خطر در ۵۵ نطقه استان نیز جابجا شده و بیش از ۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت مسکن و ۲۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض در طول این ۴ سال گذشته در مناطق روستایی توزیع شده است.

وی گفت: به منظور ایجاد اشتغال در مناطق روستایی تاکنون ۲۹۰ پرونده اشتغال روستایی در شهرستان شهرکرد تشکیل  شده است که بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده که تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشغالزایی روستای در شهرستان به منظور جلوگیری از مهاجرت و تثبت اشتغال درروستاها اعطا شده است.

به گفته وی، برای اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی در شهرستان شهرکرد نیز ۴ هزار و ۷۰۰ واحد تسهیلات اعطا شده است.

به گزارش ایرنا، فاز اول طرح هادی روستای هرچگان در مساحت ۱۸۹ هزار و ۷۶۴ متر مربع اجرا شده است و در این طرح ۳۹ هزار و ۵۳۴ متر مربع از معابر این روستا آسفالت‌ریزی شده است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۴۲ شهر و بیش از ۸۰۰ روستا با ۱۰ شهرستان و جمعیتی افزون بر ۸۴۷ هزار نفر است.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha