وضعیت آبخوان‌های البرز نگران کننده نیست

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به اینکه وضعیت آبخوان های استان نگران کننده نیست،‌گفت: بهره‌برداری اصولی از این آبخوان‌ها ضروری است.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در نشست شورای کشاورزی استان البرز اظهارداشت: بهره‌برداری از فناوری‌ و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای باید به صورت اصولی از منابع آبی استان استفاده کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه اراضی طبیعی و کشاورزی البرز میراث آیندگان است،‌اظهارداشت: از این منابع آبی باید با تعصب حفاظت کنیم.
شهبازی خاطرنشان کرد: محافظت از اراضی کشاورزی استان به جد مورد تاکید است چراکه ما امانت دار نسل‌های آینده هستیم و با تغییر کاربری‌های غیر اصولی این منابع را به خطر نیندازیم.
وی گفت: به طور قطع با توجه به شرایط خاص استان البرز و آب و هوای مطلوب این استان تقاضا برای ساخت ویلا و باغ ویلا افزایش می‌یابد که انتظار می‌رود براساس قانون از این امر جلوگیری شود تا منابع آب، چاه‌ها و اراضی استان در این راه صرف نشود. 
کارگروه ویژه شناسایی چاه‌های آب استان تشکیل شود
استاندار البرز بر تشکیل کارگروه ویژه‌ برای شناسایی و تفکیک چاه‌های آب استان تاکید کرد و بیان داشت: با تشکیل این کارگروه گام موثری برای تصمیم گیری  در این بخش برداشته  می شود.

 وی به دیدار هفته گذشته با رئیس جمهور اشاره کرد و ادامه داد: در این دیدار رییس محترم جمهور در خصوص مسائل استان با اشراف کاملی صحبت کردند و به سرانجام رسیدن پروژه‌های نیمه کاره استان و مصوبات سفر به البرز را مورد تاکید قرار دادند.
شهبازی گفت: دکتر روحانی توجه به بافت‌های فرسوده، تکمیل خطوط ریلی و اقدام در جهت کسب رضایتمندی مردم را مورد اشاره قرار دادند.
وی افزود: در حضور رئیس جمهور در مورد تمام مطالبات استان صحبت  و دغدغه‌های البرز مطرح شد.
استاندار البرز ادامه داد: مردم ولی نعمت ما هستند و کسب رضایت آنها در راس امور است بنابراین از مدیران دستگاه‌ها انتظار می‌رود که دیدار چهره به چهره با مردم را در نقاط مختلف اعم از شهرها و روستاها به جد در دستور کار داشته باشند.
بازدیدهای سرزده از روند خدمات‌رسانی دستگاه‌های استان به مردم همواره در دستور کار است
وی گفت: دیدار و مشارکت در مباحث و برنامه‌های دانشگاهیان و چهره‌های علمی استان نیز باید مد نظر قرار گیرد.
شهبازی افزود: بازدیدهای سرزده از روند خدمات‌رسانی دستگاه‌های استان در حوزه‌های مختلف در دستور برنامه قرار دارد چراکه سرمایه اصلی ما مردم هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =