۵۹ واحد تولیدی البرز از تملک بانک‌ها خارج شد

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اعلام اینکه این استان در حوزه جذب تسهیلات رونق تولید رتبه اول کشور را دارد گفت: امسال ۵۹ واحد تولیدی از تملک بانک‌ها خارج شده و به مدار تولید بازگشتند.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در حاشیه گشایش آزمایشگاه تخصصی تشخیص بیماری‌های دام، طیور و اسب‌های وارداتی در کرج افزود: البرز امسال با وجود رشد بالای مهاجرت با کاهش ۲ درصدی نرخ بیکاری و افزایش ۱.۵ درصدی مشارکت اقتصادی مواجه شد که این آمار علاوه بر اینکه توفیقی برای این استان محسوب میشود بار مسئولیت ها را نیز افزایش می دهد.

وی ادامه داد: با توجه به اهداف شعار سال مبنی بر رونق تولید، توسعه صنعت دامپروری در ارتقاء تولید و اشتغال استان البرز تاثیر بسزایی دارد.

شهبازی با اشاره به اینکه امسال اعتبارات استانی دامپزشکی البرز ۷۰ درصد افزایش یافته، افزود: براین اساس انتظار می رود سطح تلاش و پویایی اداره کل دامپزشکی استان البرز نیز بیش از پیش ارتقاء یابد.

وی گفت: واحدهای بزرگ و مهم دامپروری کشور در البرز مستقر هستند و این استان در حوزه صادرات و واردات دام نقش کلیدی دارد.

شهبازی خاطرنشان کرد: در بودجه امسال موفق شدیم که توجه ملی را به ضعف زیرساخت های استان جلب کنیم که به‌واسطه این امر برای اولین بار در تاریخ البرز شاهد رشد ۱۵ درصدی اعتبارات عمرانی البرز باشیم.

وی افزود: در سند آمایش استان، کشاورزی و دامپروری جایگاه ویژه ای دارد از این رو نقش دامپزشکی در این زمینه بسیار کلیدی و حیاتی را ایفاء می کند.

استاندار البرز اظهارداشت:جای خرسندی دارد که بر اساس سیاست های کلان دولت مبنی بر تمرکز زدایی از پایتخت، تفویض اختیار کامل در حوزه دامپزشکی به استان ها صورت گرفته است.

شهبازی افزود: آرمایشگاهی که امروز افتتاح شد، تاثیر مهمی در تشخیص و شناسایی بیماری های دامی در استان برای سلامت مردم دارد.

وی گفت: براساس ماموریت های محوله از سوی دولت و نظام، مجموعه استان البرزدر سایه فهمی مشترک دور از حواشی در مسیر رشد و آبادانی البرز حرکت می کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =