فناوری‌های توانبخشی در کشور باید توسعه یابد

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تاکید بر اینکه فناوری‌های توانبخشی در کشور باید توسعه یابد، گفت: رسالت اصلی ما به عنوان دانشگاه تخصصی، باید بر این حوزه تمرکز یابد.

امیرمسعود عرب روز چهارشنبه در نشست ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه‌های علوم بهزیستی و توانبخشی و صنعتی شریف که در سالن همایش بیمارستان رفیده برگزار شد، افزود: برای توسعه فناوری‌های توانبخشی، ارتباط بهتر و همکاری بیشتر با دانشگاه‌های صنعتی ضروری است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های صنعتی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار هستند و دانشگاه صنعتی شریف سرآمد آنها است، بیان داشت: هرچه ارتباط با دانشگاه‌های صنعتی بیشتر باشد، توسعه فناوری و تکنولوژی در حوزه توانبخشی دست یافتنی‌تر بوده و شرایط برای ارائه خدمت بهتر فراهم می‌شود.

عرب با اشاره به اینکه حدود ۸ میلیون سالمند در کشور داریم، افزود: تعداد قابل توجهی از آنان به صورت تکی زندگی می‌کنند و باید به دنبال راهکارهای مناسب برای ارایه خدمات به آنان باشیم.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، رفیده را تنها بیمارستان توانبخشی کشور اعلام کرد و گفت: باید با استفاده از فناوری‌های نوین خدمات مناسب را به این دسته از بیماران ارائه کرد.

وی به انعقاد تفاهم‌نامه عملیاتی و کاربردی با مرکز تحقیقات موفقیان دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد و گفت: تعدادی طرح پژوهشی براین اساس آغاز شده که یک مورد آن با عنوان "اپلیکیشن (نرم افزار) "هم‌یاد" برای پیشگیری از آلزایمر سالمندان" طراحی و رونمایی شده است.

عرب به برگزاری رویداد استارتاپ تریگر در دانشگاه اشاره کرد و گفت: استقبال بسیار خوبی از این رویداد شده و ۹۶ جوان پژوهشگر ایده‌های خود را ارایه کردند.

در این مراسم، تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم بهزیستی و توانبخشی و صنعتی شریف، توانمندی‌ها و نیازهای خود را در حوزه توانبخشی ارایه کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =