۲۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۱
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 83520201
۰ نفر

برچسب‌ها

"محمدعلی" بر ادامه مبارزه با السیسی تاکید کرد

تهران – ایرنا - « محمد علی » هنرپیشه و پیمانکار سابق ارتش مصر مقیم اسپانیا در مصاحبه با تارنمای خبری انگلیسی «میدل ایست آی » در این کشور بر ادامه مبارزه خود تا سرنگونی « عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور ی مصر تاکید کرد.

به گزارش روزنامه القدس العربی چاپ لندن، "محمد علی" در این گفت وگو خاطرنشان کرد: من تا برچیده شدن دیکتاتور مصر به مبارزه ام ادامه می دهم، زیرا هدف من سرنگون کردن عبدالفتاح السیسی است.

"محمد علی" ماه گذشته میلادی (سپتامبر) با انتشار ویدیوهایی در شبکه های مجازی اقدام به افشاگری علیه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری و رهبران این کشور کرد و مردم مصر را به برگزاری تظاهرات در جمعه ۲۹ شهریور فراخواند و در همین راستا شمار بسیاری از شهروندان مصری همان روز در میدان «تحریر» قاهره تظاهرات برگزار کردند.

وی هم اکنون به عنوان طراح موج جدید اعتراضات در مصر و افشاگر و مخالف السیسی در میان افکار عمومی این کشور به یک قهرمان ملی تبدیل شده است.

وی موجی از اعتراضات علیه السیسی در مصر برانگیخت که با موج سرکوب مخالفان در این کشور همراه شد.

"محمد علی" در گفت وگو با میدل ایست آی همچنین خاطرنشان کرد که در میان نیروهای ارتش مصر مورد حمایت افسران دون پایه قرار دارد و به هیچ یک از گروه های اپوزسیون مصری تعلق ندارد و وابسته نیست و در آنها عضویت ندارد و به طور کاملا مستقل عمل می کند و مورد حمایت هیچ شخص و یا سازمانی قرار ندارد.

وی در این مصاحبه خطاب به « دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که از السیسی به عنوان « دیکتاتور مورد دلخواه خود» نام برده گفت: تو آماده دیدار با قاتل و دیکتاتور هستی زیرا برایت مهم نیست که او چه کسی است . تو فقط دنبال دریافت پول هستی. شاید باید مقداری پول فراهم کرده و سپس از تو بخواهیم تا السیسی را از قدرت کنار بگذاری .

بر اساس این گزارش ، میدل ایست آی خاطرنشان کرد که متن کامل این مصاحبه را ظرف چند روز آینده منتشر خواهد کرد.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =