مشکل سرویس برخی مدارس فارس حل شد

شیراز- ایرنا- رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس اعلام کرد:نیروی لازم برای مدارسی که کمبود خودرو داشتند، تامین شده است؛ همچنین خودروهایی که در حال حاضر پنج نفره هستند باید حتما تعدیل شوند که این موضوع با پیگیری‌های سازمان حمل و نقل درون‌شهری شهرداری شیراز در حال رسیدگی است و پیش‌بینی می‌شود که در اسرع وقت تمام سرویس‌های مدارس ۴ نفره شوند.

محسن کلاری چهارشنبه ۲۴مهرماه در گفت‌ و گو با ایرنا مشکلات موجود در سرویس‌ مدارس را به چند عامل مربوط دانست و اظهار داشت: در سال جاری برخی موانع مربوط به صلاحیت رانندگان بود، برخی مشکلات ناشی از عدم رضایت رانندگان از نرخ و بخشی هم به عدم توانمندی و غیراستاندارد بودن ناوگان موجود در شرکت‌های حمل و نقل مرتبط بود که باعث شد در هفته‌های نخست سال تحصیلی با کمبود خودرو مواجه باشیم؛ اما در حال حاضر کمبود چندانی وجود ندارد و تنها برخی دانش‌آموزان در تک‌مسیرها دچار مشکل هستند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس درباره پرداخت هزینه ماهانه برای سرویس‌های خارج از سامانه یا استفاده از سرویس‌های خصوصی توسط برخی خانواده‌ها بیان داشت: اینکه اولیایی شخصا برای گرفتن سرویس اقدام کند تصمیمی شخصی و بر عهده والدین است و ربطی به آموزش و پرورش ندارد؛ این بدان معناست که والدین مختار هستند برای فرزندانشان سرویس بگیرند یا نه.

کلاری ادامه داد: به محض اینکه والدین نام فرزند خود را در سامانه ثبت کنند، وظیفه تامین خودرو استاندارد بر عهده سازمان‌های مسئول است.

وی ابراز داشت: گاهی دیده شده منزل دانش‌آموزی با مدرسه بیش از ۲۰ کیلومتر فاصله دارد، درحالیکه مدرسه عادی و بدون آزمون است و مدرسه وظیفه‌ای در قبال تامین خودرو این دانش‌آموز ندارد، با این حال تلاش کرده‌ایم برای این دانش‌آموزان نیز خودرو مناسبی تهیه کنیم.

کلاری بیان داشت: سازمان دانش‌آموزی به‌عنوان ناظر و بهره‌بردار بر صلاحیت رانندگان، تعداد دانش‌آموز در خودرو، استاندارد بودن خودرو و عدم تداخل در تعداد سرویس‌های یک خودرو نظارت می‌کند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس با اشاره به اینکه این سازمان در چهار سال گذشته موضوع سرویس را ساماندهی کرده است، گفت:  استان فارس به عنوان الگو در همه کشور در موضوع ساماندهی سرویس شناخته شد و رضایت بیش از ۹۵درصدی خانواده‌ها را جلب کرد.

وی افزود: در سال جاری الزام به ثبت نام در سامانه سپند، روند را کند کرد و در نهایت با نامه استاندار فارس ساماندهی سرویس‌مدارس فارس به آموزش و پرورش بازگردانده شد و تاکنون ۹۱هزار نفر نیز برای استفاده از خدمات سرویس مدارس در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

کلاری در ادامه دریافت و پرداخت هرگونه وجه نقد به رانندگان را ممنوع اعلام کرد و آن را تخلف قاطع خواند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس همچنین اعلام کرد: امسال برای اولین بار ۶هزار راننده با صلاحیت از اول مهر کار خود را آغاز کردند و سایر رانندگان نیز در حال طی مراحل کسب صلاحیت هستند که این اتفاق در مقایسه با سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.

در هفته‌های گدشته کمبود سرویس مدارس شیراز موجب سرگردانی برخی والدین و دانش‌آموزان شیرازی شد و نگرانی‌هایی را در پی داشت.

اخبار مرتبط