بسته ماندن محور شهداد نهبندان مشکلات امدادرسانی را دوچندان کرد

کرمان - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: بسته ماندن محور شهداد - نهبندان ضمن دوچندان کردن مشکلات امدادرسانی در کویر، پایگاه این جمعیت را به ۲ نیم تقسیم کرده و موجب کندی امدادرسانی شده است.

محمد حیدری‌پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسدود شدن محور شهداد - نهبندان حوادث جاده‌ای این منطقه را کاهش نداده و پایگاه جمعیت هلال احمر در این محور به شهر شهداد منتقل شده و این پایگاه اکنون مشغول امدادرسانی است.

وی اظهار داشت: روزانه مردم بسیاری به کویر منطقه شهداد مسافرت می‌کنند لذا بسته  شدن این محور موجب عبو از مسیرهای فرعی و بیراهه و گم شدن و گیر کردن خودروها می‌شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: ۲ نفر طی سال‌جاری از سمت نهبندان و یک نفر از سمت شهداد از این مسیر درحال عبور بودند که در منطقه‌ای در زمین‌های باتلاقی گیر می‌افتند و در صورتی‌که جمعیت هلال احمر به سرعت و با بالگرد وارد عمل نمی‌شد جان خودشان را از دست می‌دادند.

وی تاکید کرد: مردم به هشدارهای پلیس و راهداری توجه کنند و با مواجهه با راه مسدود از بیراهه نروند تا مشکلی در این زمینه بوجود نیاید.

محور ارتباطی شهداد - نهبندان به علت جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌ها از روز ۲۵ فروردین سال ۹۸ تا کنون بسته شده و هنوز بازگشایی نشده  است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =