اختصاص ۹۲ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین کرایه برای جابه‌جایی زائران

تهران-ایرنا-مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور گفت: بیش از ۱۲ هزار دستگاه اتوبوس، ۴۰ هزار دستگاه مینی‌بوس و ۴۰ هزار دستگاه سواری کرایه برای جابه‌جایی زائران حسینی در ایام اربعین و اوج سفرها در نظر گرفته شد.

 روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی به نقل از احمدرضا عامری گزارش داد: براساس مصوبه بعد از ظهر دیروز( سه شنبه)  ستاد اربعین مبنی بر اختصاص ۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسی به سفرهای زیارتی اربعین در تاریخ‌های ۲۵ تا ۲۸ مهرماه و اینکه در ایام مزبور از مردم تقاضا می شود از سفرهای غیرضروری تا جایی که امکان دارد، اجتناب کنند.

وی اضافه کرد: پیش از این حدود ۹ هزار دستگاه ناوگان اتوبوسی برای جابه‌جایی زوار اربعین در نظر گرفته شده بود که این رقم امروز به بیش از ۱۲ هزار دستگاه رسیده است.

عامری گفت: قرار است از فردا به مدت چهار روز ۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسی کشور در خدمت سفرهای اربعین قرار گیرد و در این ارتباط  اعلام شده که ناوگان سواری کرایه و ناوگان مینی‌بوسی کشور برای جابه‌جایی مردم در داخل کشور، آماده باشند.

به گفته این مقام مسئول، ۴۰ هزار دستگاه سواری کرایه و ۴۰ هزار دستگاه مینی‌بوس در ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ها فعال هستند که در خدمت جابه‌جایی مسافران در داخل کشور قرار دارند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور اضافه کرد: این تعداد ناوگان شامل ۱۶۰ هزار صندلی سواری کرایه و ۷۲۰ هزار صندلی مینی‌بوس است، که‌ جابه‌جایی مردم در داخل کشور را انجام می‌دهند و از فردا هم بار ناوگان اتوبوسی را ‌به دوش می‌کشند.

وی افزود: بررسی نشان می دهد در مجموع۸۸۰‌ هزار صندلی و ظرفیت برای جابه‌جایی مسافران در داخل کشور وجود دارد.

اعزام ناوگان اتوبوسی به مرزها برای بازگشت زوار

عامری گفت: ناوگان اتوبوسی برای جابه‌جایی زوار به پایانه‌های مرزی اعزام شده‌اند، بخشی از آنها هم که در پایانه‌های مرزی حضور دارند در این خط بین شهرهای مختلف و چهار پایانه مرزی فعالیت خواهند داشت.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور تصریح کرد: ناوگان از نظر خدمات‌دهی هیچ مشکلی ندارد، استقرار آنها در پارکینگ‌های پایانه‌های مرزی انجام شده و تمهیدات لازم برای جابه‌جایی سریع زوار از پایانه‌های مرزی به عمل آمده است.

بازگشت زوار از مهران از امروز به شکل دو سفره 

وی گفت:  امروز تا ۲۹ مهرماه در پایانه مهران سفر بازگشت به شکل دو سفره است، یعنی زائر پس از خروج از مرز مهران، با سرویس‌های شاتلی بسته به مقصد نهایی به پایانه‌های معین کرمانشاه، اندیمشک و همدان منتقل می‌شوند و در شهرهای مربوطه با توجه به زیرساختی که فراهم است، بلافاصله به مقاصد نهایی خود زائران اعزام می‌شوند. 

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور با تأکید بر اینکه زائران‌ توزیع زمان سفر در برگشت داشته باشند، اضافه کرد:‌ قرار نیست زوار روز اربعین و یا بعد از ظهر اربعین به کشور بازگردند، بلکه می‌توانند زودتر و یا روزهای پس از اربعین به کشور بازگردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =