خروج بیش از سه میلیون نفر زائر حسینی از مرزهای کشور

تهران-ایرنا- دبیر کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین از خروج بیش از سه میلیون نفر زائر حسینی به مناسبت ایام اربعین از مرزهای کشور خبر داد و گفت: برای سه روز آینده ۱۰۰ درصد ظرفیت ناوگان عمومی حمل‌ونقل جاده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی به نقل از منوچهر سلمان زاده پیرامون آخرین وضعیت تردد زائران حسینی در ایام اربعین و تمهیدات بازگشت آنها افزود: امسال استقبال گسترده‌ای از مراسم اربعین به عمل آمده و آمارها حاکی از خروج بیش از سه میلیون نفر زائر از مرزهای کشور است.

وی  اضافه کرد: طبق بررسی‌های انجام گرفته تا این لحظه، آمارها حاکی از بازگشت یک میلیون و ۷۰۰ هزارنفر  زائر ایرانی در سه روز آینده است.

سلمان زاده با اشاره به تمهیدات جابجایی زائران در ایام اوج سفرهای اربعین  نیز گفت: ابتدا حدود هشت هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران پیش‌بینی شده بود، اما در ادامه با بررسی‌های صورت گرفته نشان می دهد که باید از ۱۰۰ درصد ناوگان داخلی برای سه روز آینده استفاده شود.

دبیر کمیته حمل‌ونقل  و سوخت ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: موج رفت زائران حسینی در ۱۵ روز انجام شده، اما این خیل عظیم جمعیت در سه تا چهار روز قصد بازگشت به کشور را دارند که حاکی از ازدحام چهار برابری در روزهای آینده است.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ضمن یادآوری ارسال حدود دو میلیون پیامک به زائران، گفت:  این پیامک‌ها از زائران برای دریافت اطلاعات مربوط به زمان و مرز مورد نظر برای بازگشت سوال شده که همین اطلاعات دریافتی حاکی از افزایش بازگشت زائران از مرز مهران است.

وی اضافه کرد: براساس پیش‌بینی‌ها مبنی بر ازدحام جمعیت در چهار روز، اوج سفرهای ایام اربعین در این ایام است و درخواست می شود که  زائران از هر مرز کشور که خارج شده‌اند، از همان مرز به کشور بازگردند. همچنین سرویس‌ها برای بعد از ایام اربعین نیز دایر است و زائران می‌توانند بازگشت خود را به فردای روز اربعین موکول کنند.

سلمان زاده  با اشاره به دو مرحله‌ای بودن سفر بازگشت زائران از مرز مهران حد فاصل روزهای ۲۴ تا ۲۹ مهرماه نیز یادآور شد: در این روزها زائران از مهران به سه پایانه کرمانشاه، همدان و اندیمشک که علاوه بر خدمات حمل‌ونقل جاده‌ای از حمل‌ونقل ریلی و هوایی هم برخوردارند، منتقل می‌شوند و سپس به مقصد شهرهای خود سفر را ادامه می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =